Wpis z mikrobloga

@lajsta77: E tam Rewolucja Październikowa była niezłą imprezą!, pamiętacie Lenina i Trockiego jak byliśmy w '19 na zlocie miedzynarodówki w Piotrogradzie? XD Co tam się działo to głowa mała!!! Całe życie z wariatami XDDD KTO MA WIEDZIEĆ TEN WIE XD
  • Odpowiedz
@Meph1k: czy ja wiem? ja bym chetnie poszedl na wojne, przynajmniej moje zycie byloby cokolwiek warte i zginalbym z honorem lub wrocil z honorem a tak to #!$%@? siedze na mirko w samotnosci i ciagle trafiam na jakies #!$%@? kobiety a nawet nie mam za bardzo jak popelnic samobojstwa zeby mi sie udalobo #!$%@? eutanazja nielegalna :(
  • Odpowiedz
@gnt_1: Jak Cię zabiją od razu przez kulkę w łeb czy Cię rozerwie granat to spoko. Jak Cię postrzelą w kręgosłup i nie będziesz mógł już nigdy chodzić, jak Ci rozwalą ręce i/lub nogi i przeżyjesz to też kapa. Jak Cię zmasakrują twarz i przeżyjesz też kiepsko. Jak będziesz świadkiem jak Twoich kolegów rozrywa granat na kawałki, to siądziesz psychicznie. W łeb się jebnij zanim znowu napiszesz coś tak głupiego.
  • Odpowiedz
@gnt_1: Na reddicie ostatnio czytałem o takiej książce, gdzie był pewien amerykański żołnierz, który podczas I wojny światowej w wyniku wybuchu granatu stracił ręce, nogi, język, oczy, słuch, ale był cały czas świadomy.

I tak sobie w tej wegetacji żył cały czas. Nic nie widział, nie słyszał, nie mógł mówić, ale był świadomy.

Życzę powodzenia z takim życiem ;).
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: @TJMonster: @Meph1k: W liceum czytałem książkę "Na zachodzie bez zmian". Pisana z perspektywy niemieckiego żołnierza w okopach podczas I wojny światowej. Wyobrażacie sobie, że tak po prostu podbijacie do jakiegoś gościa, co tak samo jak was, wysłali go na wojnę i albo wy go zabijecie albo on was? To jest po prostu chore i jak sobie to wyobrażam, to mam ochotę #!$%@?ć to wszystko (
  • Odpowiedz
@Meph1k: Dlatego nigdy nie potrafiłem być patriotą, od zawsze wpaja się ludziom, że powinni bronić ojczyzny, i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że na świecie jest 193 ojczyzn i każdy uznaje swoją za tą ''najlepszą'', tak jak z religią.
  • Odpowiedz
@Meph1k też czytałem, Remarque był po tej książce krytykowany za antywojenne poglądy, co stało w sprzeczności z oficjalnym przekazem, że wojna=chwała, a naziści zabronili wydawania jego książek i publicznie je palili, sugerując że był Żydem.
I jak słyszę jakiegoś półgłówka, że śmierć na wojnie to chwała i bohaterstwo, to nóż mi się w kieszeni otwiera.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Dlatego też brzydzę się prawactwem i tym, co jest na głównej wykopu ( ͡° ʖ̯ ͡°).
@gnt_1: Nie wiem, jakie masz życie, stary, ale jest ono na pewno lepsze niż jak miałbyś być francuskim lub niemieckim żołnierzem pod Verdun w 1916.
  • Odpowiedz