Wpis z mikrobloga

Mirki no trzymajcie mnie. Gram sobie w #eu4 Kastylią. Mam sojusz z Nawarrą, którą zamierzam zwasalizować. Tymczasem Aragon wypowiada im wojnę, do której oczywiście dołączam. Od samego początku dominuję Aragon niszcząc mu kolejno 15, 20 oraz 22 tysięczną armię (zostają mu resztki typu 6 tysięcy, którymi ucieka). W statystykach jego manpower wynosi 0 a i tak po chwili Aragon wraca 20 tysięczną armią. O wuj tu chodzi? On jedzie na najemnikach? Jakim sposobem on ma tyle gotówki by ich najmować? Bierze milion pożyczek?

Tak samo - czy istnieje jakiś sposób by wymusić na sojuszniku zakończenie wojny? Strasznie mnie to irytuje kiedy uczestniczę w czyjejś wojnie, mamy przewagę typu 40-60% war score, a on i tak walczy jak głupek po chwili tracąc wszystkie prowincje, które zajął.

Dodatki:
El Dorado
Art of War
Mare Nostrum
Conquest of Paradise
Common Sense
Rights of Man
Res Publica
  • 12
@ppiasq: Powinien być jakiś limit tych pożyczek/najemników bo w żaden sposób nie da się go wymanewrować nie robiąc tego samego.
@sops: Uczestniczy w teorii bo w ogóle nie wysyła armii do walki.

Dodam jeszcze, że Aragon ma wojnę z Francją, która jest dosyć pasywna.
@2phonepiotrus: Symulator tamtych czasów. Bez zaciągnięcia kredytu i merków nie było jak walczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zamiast uganiać się za jego gówno stackami załóż blokade na Neapol i zdobądz stolice.
Aragonia do tego ma troche kasy z handlu z tego co pamiętam.
@2phonepiotrus: No to widocznie biorą pożyczki, a część manpowera mogą chyba brać od Naples.
Jak wejdziesz w ekran wypowiadania wojny jakiemuś sojusznikowi Aragonii to po najechaniu na Aragonie powinien się pokazać modyfikator że np. nie dołączą bo mają 2000 długu. Nie wiem czy da się w inny sposób sprawdzić ile mają tego długu.