Wpis z mikrobloga

@ron-tramp:
1. Zdefinuj "ogarniamy" podatki. W sensie pobieramy ?
2. Do ilu zł podnosimy kwotę wolną? Do ilu obniżamy VAT?

Generalnie wzrośnie konsumpcja, zwìększy się krótkoterminowo dynamika wzrostu PKB. Pytanie czy to zrównoważy koszty (mniejsze wpływy do budzetu) moim zdaniem nie bo przy wzroście VATu sprzed kilku lat wzrosły wpływy. Więc naturalnie przy obniżeniu powinny wpływy zmaleć. A wtedy wiadomo.
pewnie wykopki są zbyt tępe by zrozumieć do czego piję... skoro tak ogarniacie gospodarkę to się domyślcie

1. kwota wolna to wiadomo, ile ona da
2. ogarnięcie podatków, jak, co realnie da
3. finalnie netto ile na tym zyskamy

jestem trochę agresywny, ale...tylu było ekspertów od godziny dupa, nikt jeszcze nie przedyskutował tej sprawy
@ron-tramp: No 3000 brutto to 3600 z kosztami pracodawcy a netto to 2100zł Kwota wolna od pitu masz na myśli? Pit to smieszne 200 zł na miesiac. Obniżenie vatu nie sprawi ze twoja pensja wzrośnie. Te pieniądze mogą byc jedynie wiecej warte ale vat jest nie obniżalny. Cała reszta to zus i nfz który też są nie obniżalne.
@dzikdzikdzik: to są według ciebie podstawowe sprawy? a co w tym trudnego, wystarczy że policzycie ile zyskamy netto i jak to załatwić, budżet nie zdechnie bo zwiększą się inwestycje i tak nie mamy aż takich wydatków bez pisowskiej baśniolandii
policzycie ile zyskamy netto i jak to załatwić

Tego się nie da policzyć, to że w excelu wyjdzie Ci jakaś wartość nie oznacza że tak będzie.

pisowskiej baśniolandii

Bo podatki to wymysł PIS. Politycy każdej partii od lewa do prawa oprócz wyjątków nie chcą ich obniżać.
@ron-tramp:
@CynicznyMarksista: no #!$%@? nie wiem, serio, ile to może być by było korzystne dla nas? 30-40tys? tyle się mówi o kwocie wolnej od podatku itd. a ja bym chciał wiedzieć ile to realnie nam da i dlaczego nam da, ponoć w niemczech i uk to działa, to pomyślałem że skoro oni wydają na nasze pensje te 5tys to że to pozwoli nam zarobić więcej
@CynicznyMarksista: XC czyli utknęliśmy na poziomie minimalnej bo nie wybulą większej kasy na pensje, wiesz...

lidl i biedra płaca 3000 brutto, trzeba zrobić coś by się to ruszyło w netto, piszę absolutnie serio, to jest prawie 1000€ z kosztami
@CynicznyMarksista: słuchaj, ja nie jestem trollem, po prostu się nie znam, niby w niemczech koszta są wyższe, ALE... patrząc na lidla i biedronkę, jesteśmy prawie na poziomie 800-1000€ brutto... to W #!$%@? DOBRZE i przydałoby się to zrealizować
W Polsce niska kwota wolna i niskie podatki Uk i Niemcy wysoką kwota (jeśli mówimy o złotówkach) i wysokie podatki


@CynicznyMarksista: Tylko, że tam masz sporo progów. U nas szalone 2, albo 1 dla niektórych. Więc nie "wyższa kwota i wyższe podatki" to spore uproszczenie.
@CynicznyMarksista: pensje rosną, jasne.. ale np wciąż nie ma prostej taniej opcji działalności gospodarczej, jak ktoś chce zacząć sprzedawać jakieś DIY (jak sporo na wykopie osób nawet).