Wpis z mikrobloga

Kolejny raz mbank przegina. Co mamy na rynku za domy maklerskie? Za darmo było by miło, ale może czas dorosnąć i zapłacić za lepszą usługę ( ͡º ͜ʖ͡º). Ktoś zna, poleca, ma uwagi, krytykę? Interesuje mnie jakiś DM z top 5, by w jakiś amber krzak nie wpaść.

mbank:
plusy = działa, tanio
minusy = wygląd, obsługa

Alior, BOŚ, BDM, Bossa, Copernicus, TMS, Noble, Xelion ...
( http://gpw.pl/lista-domow-maklerskich )

XTB:
plusy = działa, tanio
minusy = po aferze nie wiem czy można im ufać, i chyba nie ma gpw (a inne mnie nie interesują)

#gielda #gpw #pytanie
  • 15
@Oo-oO: ja mam w mbanku i jedynie co, to interfejs jest na minus. Wysokość prowizji znośna, chyba porównywalna z tymi w Aliorze. Co do Aliorze, to moj tata ma tam rachunek brokerski i przy starej bankowości jakoś przyjemniej się z tego korzystało. Teraz wszystko jest schowane, a wcześniej było więcej linków dostępnych pod ręką.
Ja jestem zadowolony z BOŚa. Podoba mi się tamtejszy monitoring zleceń aktywnych i sam wygląd portfela.
Samo założenie rachunku też było spoko, bo wszystko zdalnie i dosyć szybko. Zwróć sobie po prostu uwagę na rachunki z możliwie niską prowizją i jeżeli masz zamiar obracać małymi kwotami, to także na minimalną kwotę prowizji.