Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Za tydzien *odbieram* swoje mieszkanie od dewelopera. Bedzie sprawdzany stan techniczny przez osobe polecona na wykopie. Facet zajmuje sie tym profesjonalnie. Był już w innym mieszkaniu tego samego dewelopera (u mojego sąsiada) całkiem niedawno i udokumentował 33 błędy.

Pytanie do was - byli byscie zainteresowani gdybym podzielil sie takim dokumentem lub zdal relacje jak wyszlo u mnie?

#kiciochpyta #krakow #mieszkanie
  • 244
  • Odpowiedz
@towarzyszu: Potwierdzam komentarz samolotyzpapieru, nie można w tym zawodzie oddać klientowi pustego protokołu, coś trzeba znaleźć, większość to pierdoły więc się nie przestrasz, zazwyczaj deweloper usunie usterki w 14 dni roboczych, czasem lepiej pójść z fachowcem od remontu tez pomierzy a nie skasuje kilku stów, w razie pytań pisz priv
  • Odpowiedz
@yuio: Ja powiem jak to wygląda z drugiej strony.
Wiadomo, podczas budowy zdarzają się jakieś usterki. Czy to pęknięcia, czy jakieś zadrapania na ramie, drzwiach itp. Od wszystkich tego typu rzeczy są odpowiednie normy. Jeśli coś jest nie tak to deweloper spokojnie usunie te rzeczy.
Klient, który przychodzi z odbieraczem to często udręka. Oczywiście uważam, że nie trzeba się znać na wszystkim i spoko, że istnieją takie jednoosobowe instytucje. Dzięki temu
  • Odpowiedz
@samoloty_z_papieru i masz rację ludzie są #!$%@?. Mój specjalista w "3 sekundy" ocenił kąty piony i tyle. Żona znalazła obicie na grzejniku. Mieszkanie przyjęliśmy i tak za 3 dni było kucie wszystkiego praktycznie. A na jednym oknie źle klamka chodziła to po 1,5 roku zrobiłem to na gwarancji.
  • Odpowiedz
@yuio @czy_kitku_wolno_do_nieba: Tym bardziej, że obecnie jest 5 lat rękojmi, więc ważne żeby wyłapać rzeczy, które teraz będą dla Ciebie ważne. Na przykład to całkiem normalne, że okna się rozszczelniają, więc trzeba pamiętać, żeby zgłaszać je co sezon do serwisu (powinni przyjechać i zrobić to gratis w ramach gwarancji), ale do rysy na szybie po odbiorze Ci już nikt nie przyjedzie i odrzucą takie zgłoszenie od razu.
  • Odpowiedz