Wpis z mikrobloga

Parmigiani Fleurier Ovale XL Tourbillon

Oczywiście zakładam, że sam koncept modelu Ovale jest Państwu znany. Co tym razem? Dziś chciałbym zaprezentować model z 2017 roku (numer referencyjny PFH750-1000600-HA3141), który do kolekcji wniósł nowy design tarczy, a także jest limitowany do 30 sztuk.

Sam koncept owalnej koperty zdecydowanie nie będzie przemawiać do każdego. Chcąc jednak wyróżniać się nie rezygnując z jakości bardzo luksusowego zegarka może to być dobra propozycja. Sama konstrukcja jak i wykończenie są na najwyższym poziomie- czuć to od razu mając zegarek w dłoniach. Od ręcznie składanego i wykańczanego mechanizmu, po ręcznie dopieszczoną kopertę- ten zegarek jest tak wymuskany, jak tylko być może.

Zegarek napędzany jest ręcznie nakręcanym, manufakturowym mechanizmem PF501. Co w nim niezwykłego? Z pewnością trzydziestosekundowy tourbillon- czyli taki, który pełen obrót wykonuje w pół minuty. Parmigiani nazywa to "exclusive 30-second tourbillon", ale mi do głowy przychodzi jeszcze chociażby DeBethune z takim rozwiązaniem. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? #dyskusjewatchboners

Maksymalna rezerwa chodu to siedem dni. Komplikacje to wskazanie czasu, rezerwy chodu i oczywiście tourbillon. PF501 składa się z 237 części i pracuje na 3Hz. Jak można się spodziewać po Parmigiani, oglądanie mechanizmu przez przezroczysty dekiel to czysta przyjemność. Paski genewskie, polerowane powierzchnie... PF501 jest mocno konserwatywny w projekcie i odpowiada charakterystyce zegarka eleganckiego.

Konserwatywna nie jest za to oczywiście koperta. Muszę przyznać, że pomimo nietypowego kształtu na nadgarstku prezentuje się świetnie. Co więcej, każdy Parmigiani Fleurier Ovale jest nad wyraz wygodny w noszeniu. Przy okazji, z pewnością będziemy się wyróżniać- zegarek jest nie do pomylenia z żadnym innym. Patek Philippe Ellipse to porażka przy PF :)

Jak wspomniałem, 2017 i PFH750-1000600-HA3141 przynoszą pewne nowości. Jest to tarcza w kolorze określanym jako "niebieska otchłań". Niebieska farba jest nakładana na metalową tarczę, zdobioną pionowymi paskami na wzór pasków genewskich. Nie jest to tak rzadkie rozwiązanie jak dawniej, ale i tak mocno unikalne. Nakładane indeksy wykonane są z 18- karatowego złota.

Koperta również wykonana jest z 18- karatowego złota i mierzy odpowiednio- 37,6 milimetra szerokości, 44,8 milimetra wysokości i 12,2 milimetra grubości. Na nadgarstku sprawia jednak wrażenie trochę większego, głównie przez masywne uszy. Zegarek zestawiony jest z niebieskim paskiem Hermès ze skóry aligatora. Klasa wodoszczelności to 30 metrów.

#zegarki #zegarkiboners #zegarek #watchboners #watch #zegarmistrzostwo

Zachęcam do otwierania zdjęć w nowych oknach
AntoniPatek - Parmigiani Fleurier Ovale XL Tourbillon

Oczywiście zakładam, że sam ...

źródło: comment_f0cp2lgxunShYYQ7KaCYjrNfrQeEY5zB.jpg

Pobierz
  • 24
@AntoniPatek dałbyś radę pomóc mi przy wyborze zegarka? Oczywiście ceny troszkę dużo niższe niż te, ale jako że widzę specjalistę to z chęcią posłucham rad ()
@Wisteru: jeśli tylko będę umiał, to oczywiście pomogę :) Odezwij się proszę w wiadomości prywatnej

@KarmelowyJeremiasz: spójrz na moje wpisy- nigdy nie piszę o np. "zanurzeniu maksymalnym 30 metrów". Zawsze opisuję klasę wodoszczelności- znaną dla każdego zainteresowanego. Standard jest uniwersalny i powszechnie znany. Jest to dla mnie (jak i dla wszystkich w świecie) najprostszy sposób różnicowania ciśnienia statycznego i dynamicznego w świecie zegarków :)
AntoniPatek - @Wisteru: jeśli tylko będę umiał, to oczywiście pomogę :) Odezwij się p...

źródło: comment_ELSUlSYhK7XGCcW7rSe7FqD2lZKd5TYy.jpg

Pobierz