Wpis z mikrobloga

Mircy, szukam jakiejś książki do nauki angielskiego. Głównie chodzi mi o gramatykę. Tylko gramatykę, bym powiedział. Do słówek już mam książkę z masą wyłącznie słówek, czytam książki po angielsku, oglądam filmy, seriale, czytam masę newsfeedów po angielsku, ale gramatyka kuleje. Poziom szkolny mnie nie zadowala, uważam że za niski i za łatwo (5 z angielskiego bez zbytniego przykładania się, środek licbazy). Jesteście w stanie coś polecić? Najlepiej żeby książka skupiała wszystkie zagadnienia wymagane do matury rozszerzonej lub certyfikatu FCE. Z góry dzięki!
#angielski #uczsiezwykopem #nauka #edukacja #jezykangielski #naukaangielskiego
  • 12
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: Rzucę okiem. Za pół godziny będę w domu to ogarnę co tam jest.

@mistrz_tekkena: Gadam dużo. Ze znajomymi jak najwięcej mówimy, ale ciągle poruszanie się w środowisku polskojezycznym trochę utrudnia sprawę. Na wakacje planuje wyjechać do Liverpoolu, żeby przetestować angielski w prawdziwym życiu. Właśnie tak nie do końca srać gramatykę. Potrzebuję jej do matury, FCE i prawdopodobnie do rekrutacji na studia za granicą.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: tak, to wiem, ale tutaj mi nie chodzi o pracę, tylko bardziej o formalne wykształcenie. Chciałbym znać gramatykę na tyle, żeby bez problemu przejść rekrutację do angielskiej uczelni, zdać maturę rozszerzoną i zrobić certyfikat FCE ;)
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: Ta stronka może być faktycznie dobra i pewnie uda mi się trochę usystematyzować wiedzę, ale szukam jeszcze czegoś co wyjaśni mi takie pojęcia z gramatyki jak na przykład wszystkie czasy, strona bierna, mowa zależna itp. itd. ;)
  • Odpowiedz