Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Dlaczego muzułmańscy mężczyźni w państwach na bliskim wschodzie czasami trzymają się za ręce lub przytulają się ? (Dotyczy to również Tygrysa ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Nierzadki widok na ulicy w krajach arabskich czy w Turcji mężczyzn na powitanie całujących się w usta, głaszczących się, obejmujących, chodzących z męskim przyjacielem po ulicy za rękę, wielu Europejczyków odbiera jako zachowania homoseksualne, podczas gdy w rzeczywistości nie mają one z homoseksualizmem nic wspólnego. W kulturze muzułmańskiej jest mniejszy dystans między kontaktującymi się osobami, stąd – inaczej niż w kulturze zachodniej – dopuszczalne jest otwarte okazywanie sobie nawzajem czułości przez mężczyzn.


Link:http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=11


#syria #syriaspam #islam #ciekawostki #ruskiagentcontent
Pobierz R.....7 - Ciekawostka: Dlaczego muzułmańscy mężczyźni w państwach na bliskim wschodzi...
źródło: comment_s8bF8s5XhrpJuvbL6UIfJmj6dtFMMXLs.jpg
  • 47
@RuskiAgent1917 nie, wręcz przeciwnie - wpis rzucił na to nowe światło i wyjaśnił. Podobnie swoją drogą jest w Indiach i to nawet chyba nie muzułmańskich. Byłem zdziwiony jak zobaczyłem kolesi, którzy szli za rękę tak bez żadnego skrępowania i dopiero potem ktoś mi wyjaśnił, że to byli dobrzy znajomi i tak już u nich jest.
inaczej niż w kulturze zachodniej – dopuszczalne jest otwarte okazywanie sobie nawzajem czułości przez mężczyzn.


@RuskiAgent1917: Obowiązujące w kulturze normy obyczajowe, regulujące formy i zakres interakcji społecznych bywają dynamiczne, w kwestii okazywania sympatii pomiędzy przedstawicielami tej samej płci również. W kulturach z dominującym islamem, w Persji, indyjskim Imperium Mogołów, krajach arabskich sprzed podboju osmańskiego w XVI w., wśród osmańskiej elity, w muzułmańskiej Kordowie i Andaluzji etc. powstawały np.poematy, pisane przez mężczyzn
@tigletpilesarus: Większość meczetów w Indonezji ma małe balkony nad główną salą. Między nabożeństwami odbywają się tam lekcje i spotkania ale nie ma problemu by ktoś niewierzący tam wszedł i obserwował z góry. Istiqlal, największy meczet w Indonezji ma nawet oddzielne wejścia dla turystów. Z kolei niektóre meczety w Turcji i Dubaju są zamknięte dla zwiedzających w trakcie modlitwy.
Nie ma tu jakieś odgórnej reguły, wszystko zależy od Imama i zasad panujących
Pobierz wyindywidualizowanyentuzjasta - @tigletpilesarus: Większość meczetów w Indonezji ma m...
źródło: comment_YMhOszQYeVv9slB2sT8aupYWrVxfM3ry.jpg
@Choir: Przytoczę cytat z poprzedniego komentarza

"normalni" mężczyźni, zwłaszcza krewni, nie musieli obawiać się ani niedwuznacznych opinii otoczenia, ani też seksualnego zainteresowania innych mężczyzn.

Myślę, że chodzi tutaj o kontekst. Inna sytuacja jest wtedy gdy dwóch kumpli/kuzynów/braci trzyma się za ręce i obaj robią to za obopólną zgodą, wtedy nikt nie robi problemu, natomiast inna sytuacja gdy jakiś gość klepie przypadkowych ludzi na plaży czy w barze.
Co innego gdy dwóch