Wpis z mikrobloga

na 1 tone miału węglowego z ktorego robiony był brykiet sypalismy od 200 do 250kg piachu, zeby interes sie oplacał. i to szło na cała polske- markety i sklepy "rodzinne".
wiec nie dziwcie sie, ze mieliscie duzo popiołu po spaleniu brykietu. pare tysiecy ton na polske.

jak robiliśmy trumny dla niemcow to pierwsza partia (testowa) 50szt. była zrobiona zgodnie z zamowiniem- drewno dębowe, wykonczenie z dobrej jakosci materiałow.
jak juz niemiec podpisał umowe na 3000szt. to juz zaczeło sie dziac.
trumny były zrobione z osiki, a potem oklejane cienkim na 1-2 milimetry pasem z drzewa debowego. trumny miały dwa dna aby zgadzal sie ciezar trumny.... tam tez sypalismy piachem. zamiast gąbki o grybosci 15cm stosowalismy gąbke o grubosci 4cm (z opadow w produkcji znajomego) reszta była uzupelniana sianem.
#takaprawda
  • 12
  • 12
@KENOX ja kiedyś kupiłem sekretarzyk, rzekomo z drewna mango, pomalowany na czarno. Ciężki był #!$%@?, z 4 lata mi służył, aż zmieniłem i oddałem mamie. Mama zeszlifowała farbę i się okazało, że z drewna tylko fronty szuflad, i blat, reszta że sklejki obklejonej jakimś gipsem czy czymś takim, żeby dociążyć.