Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie polecacie szukać pracy jako świeżo upieczony inż. elektryk? Zaraz kończę inż. I zaczynam rozglądać się za pracą. Jaką ścieżkę wybrać, co jest najbardziej przyszłościowe? Gdzie największe zarobki? Myślałem nad projektantem/inż budowy. Ale z tego co słyszę to nie jest to dobrze płatna droga(przynajmniej do uzyskania uprawnień) a na pewno stresujące. Chciałbym pracować z ludźmi, zarówno młodymi jak i osobami z dużym doświadczeniem. Zastanawiam się też nad elektromonterem(tutaj już mam trochę doświadczenia, zniechęca mnie mentalność osób pracujących na budowach) I ewentualnie później swoją dg, bo z tego co słyszę to są braki na rynku. Ktoś może posłuży dobra radą?
#elektryk #elektrotechnika #praca #kiciochpyta #pytanie #zarobki #inzynieria #budownictwo
  • 9
zniechęca mnie mentalność osób pracujących na budowach


@Niewinnyk: tj. jaka ?
Mój przełożony też inż, zajmuje się startowaniem w przetargach, robi tam jakieś dokumentacje końcowe, jeździ na odbiory, robi zamówienia i różne takie pierdoły. Z tego co wiem zarobki ma 4-4,5k w takim Radomiu, a wiedzą i rozumem to nie grzeszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Niewinnyk: nie wiem jak wygląda (płacowo) robota montera, w polskich warunkach podejrzewam, że dupy nie urywa. Natomiast robota jako projektant... idąc od początku, zaczynając robotę jako asystent, bez doświadczenia i praktycznej wiedzy (wyniesiona ze studiów się nie liczy) pewnie będziesz zarabiać na poziomie kasjera-sprzedawcy z dłuższym stażem. Jak po pewnym czasie zrobisz uprawnienia budowlane - ucząc się rzeczy, które na gówno ci będą potrzebne, ale które są niezbędne wg leśnych dziadków
@kaprz dokładnie takie informacje docierają do mnie z okolicy. Na początek pod względem finansowym lepiej iść na kasę do biedronki niż jako asystent. Co byś polecał? Jaką drogę byś teraz wybrał?
@Niewinnyk: teraz zamiast kończyć elektrotechnikę poszedłbym na coś z informatyką i został programistą :-). Co z resztą i tak zamierzam w niedługim czasie zrobić. Natomiast jeśli chcesz pracować jako projektant to niestety początek pt. praca za marną płacę jest nie do uniknięcia. Ewentualnie możesz zacząć od jakiejś roboty na budowie, a dopiero po jakimś czasie próbować przejść do biura. Czego byś nie robił pamiętaj o zbieraniu kwitów do uprawnień budowlanych -