Wpis z mikrobloga

To jest dramat. Jakość powietrza w całym regionie to jakaś kpina. Przez weekend nie będzie wiatru, więc jutro może być jeszcze gorzej. Naprawdę trzeba zacząć uświadamiać ludzi, bo chyba większość nie zdaje sobie sprawy czym oddycha.

#smog #zanieczyszczeniepowietrza #powietrze #zdrowie #bielskobiala #rybnik #gliwice #bytom #chorzow #katowice #sosnowiec #jaworzno #oswiecim #chrzanow #krakow #polska
high_hopes - To jest dramat. Jakość powietrza w całym regionie to jakaś kpina. Przez ...

źródło: comment_mJx9NnhTK7Y1r4BEbtubKyY6QVfPBwAb.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@high_hopes: weekend, ludzie chcą mieć ciepło a zimówki w sumie nie potrzebne to łup do pieca bo ciemno i nikt czarnego dymu nie "zauważy" ludzie gównem dalej palą i nie potrafią palić to czego się spodziewać. Ostatnio od mikołowa do gliwic wjeżdżałem to tak mi ogrzewanie pociągłą smród że myślałem że jakieś wygłuszenie pod maską się tli i śmierdzi.
  • Odpowiedz
@high_hopes: nieświadomość to błogosławieństwo

Przy +7 stopniach ponad 900%...


@Damasweger: aha, tu ich mamy. Piece wcale do ogrzewania nie służą, to przykrywka! Czy -20, czy +7, tak samo psychopaci siedzą i kroją zawzięcie te opony i kalosze, i ładują do pieca. Co chwila na ulicy ktoś od nowotworu pada a oni: wincyj szmat, pampersów, olejem zużytym podlewają i rechocą świszcząco MWAHAHAHA. Dziwne, że przy +30 sobie odpuszczają i tylko wieczorem
  • Odpowiedz
@high_hopes: chciałem iść pobiegać bo 10 stopni ale jak otworzyłem okno i się zaciągnąłem powietrzem to się rozmyśliłem


@Diplo: ja pobiegłem o 7 jak jeszcze było w normie... skończyłem o 9 i już wiedziałem że trzeba było jednak założyć maskę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@high_hopes: jak żyje to jeszcze nigdy nie zauważyłem jakiejś różnicy w powietrzu, nie wiem co wy za płuca macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Godziu73: ja bardzo łatwo rozpoznaję - niestety po fakcie. Jak się przebiegnę przy PM10 >40, to po biegu w tym co wykaszlę widać drobiny sadzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: Podczas wysiłku wdychamy więcej powietrza, także szkodliwych substancji. Warto zainwestować w maskę do biegania.


@high_hopes: wiem i mam, o czym pisałem jedną wypowiedź wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Godziu73 Śmierdzi ogniskiem, wędzarnią, smołą lub palonym plastikiem. Jak się patrzy w dal, to widać, że w powietrzu jest coś na kształt mgły. Wieczorem latarnie rzucają widoczne snopy światła, rozświetlając pył w powietrzu. Ty może jesteś przyzwyczajony? Ja też kiedyś na to nie zwracałem uwagi.
  • Odpowiedz