Wpis z mikrobloga

jak się dowiesz o co chodzi daj znać :)

@mmaaqq: też bym się chętnię dowiedział :) Inna opcja na uniknięcie podatków to mogły by być pożyczki pod zastaw krypto, jeszcze tego nie ma ale się rozwija, np. SALT. Tylko że cholera wie kiedy i czy w ogóle dotrze do Polski

edit: ich główna strona jest dość rozbudowana https://www.admiraltax.pl/, może i nie scam
@PrawieJakBordo: @FundacjaBitcoin: Tak przeglądam ich stronę i z tego co widzę to raczej proponują oni zakładanie i prowadzenie spółki za granicą (Anglia, Malta, czy jakieś raje) i w ten sposób unikanie opodatkowania. O ile jakieś wielkie struktury spółek pewnie działają, to raczej jest to zabawa dla bardzo bogatych (deweloperów, koncernów) a samo założenie firmy w GB za 200 zł, może nie pomóc w kwestii uniknięcia opodatkowania.
@mmaaqq: może pomóc w tym sensie że bedziesz się łapał na tamtejsze progi wolne od podatku, czyli 10k GBP. A jak dodasz ojca jako wspólnika to niby następne 10k GBP wolne (itd). No ale to ta firma już się powinna znać na różnych legalnych przekrętach.
@FundacjaBitcoin: ale to nie działa, w sensie, że jak skarbówka Cię dojedzie i udowodni, że miejsce powstania obowiązku podatkowego to Polska, bo tutaj obracałeś to krypto, to na nic ta kwota wolna się nie nada.
@FundacjaBitcoin: Hipotetycznie załóżmy przyszłe zdarzenie: Masz firmę w Anglii, handlujesz na giełdzie z siedzibą w USA, rzeczywiście operacji dokonujesz siedząc u siebie przed komputerem w Polsce, gdzie powstaje obowiązek podatkowy? Obawiam się, że US będzie wskazywał, że w Polsce jako, że tutaj skupia się Twoje życie (musiałbyś wykazać pewnie, że dokonywałeś operacji w GB, tam przebywając, jeżeli chcemy unikać podatku w PL). Nie jestem biegłym w zakresie prawa podatkowego, więc mogę
@mmaaqq: myślę że masz rację, jeśli udowodnią Ci że operacji dokonujesz z Polski to będą się domagać podatku. Widziałem też na forum.bitcoin.pl temat gdzie gość planował założyć firmę w estonii. Główna zaleta chyba jest taka że nie ma tam wcale podatku dochodowego o ile zyski są reinwestowane spowrotem w spółkę, ale nie wchodziłem w szczegóły.
@FundacjaBitcoin: Estonia jest całkiem przyjazna jeśli chodzi o krypto, jak się nie mylę to posiadają własną cyfrową walutę, generalnie bardzo rozwinięty informatycznie kraj, jest nawet opcja e-rezydenta, ale myślę, że pewnie i tak pojawia się konieczność przebywania w tamtym kraju przez większą część roku, jeżeli tam chcemy zapłacić podatek