Wpis z mikrobloga

W czym oparcie znajduje wartość bitcoina? Pytam serio, bo "zwykły pieniądz" mimo, że nie ma już oparcia w złocie to opiera się na stanie gospodarki danego kraju i zaufaniu do emitenta danego pieniądza. Natomiast w przypadku bitcoina nie słyszałem o czymś takim. Od czasu do czasu przejrzę co wrzucacie na tag i widzę głównie spekulacje co do ceny nie poparte obiektywnymi czynnikami np. ludzie kupują to znaczy, że cena pójdzie w górę - brzmi to jak spekulacja, a sami bitcoiniarze - w tym przypadku - przypominają konsumentów, których opisywał Leibenstein w efekcie owczego pędu


#bitcoin
JanLaguna - W czym oparcie znajduje wartość bitcoina? Pytam serio, bo "zwykły pieniąd...

źródło: comment_4Nx89IFJkJb5lAMmIT1Hp7W6dFuWg6uJ.jpg

Pobierz
  • 18
@JanLaguna: W tym samym co złoto. Jest go ograniczona ilość i nie da się go podrobić. Dodatkowym plusem i przewagą nad złotem jest to że możesz go przekazać innej osobie przez internet bez udziału osób trzecich (jak na przykład bank).
@Kalwi: Bitcoina jak zgubisz to już nie odzyskasz , złoto jak zgubisz to znajdziesz z detektorem metali albo jakiś płetwonurek wyłowi twój skarb po latach. A bitcoina bez kluczy nie odzyskasz i tyle. Wyślesz na zły adres przepadnie. Do tego jak wejda komputery kwantowe to bitcoiny nie będą bezpieczne w walletach , już tera\z nie sa przez ostatnią dziurę w porcesorach, jedynie na sprzętowych typu Nano Ladger itp. Wtedy i tak
@theromanpolan: Ok prześlij mi trochę złota przez internet. Pomyśl co się stanie jak ktoś odkryje nieznane dotąd złoża złota.

Nie twierdzę że Bitcoin > Złoto ani że Złoto > Bitcoin ale w pewnych zastosowaniach bitcoin jest lepszy.

I ciężko ukraść dużą ilość złota , bo nie dość bo kłopotliwe w transporcie jak jest go dużo. Łatwiej ukraść niezauważonym laptopa czy telefon z walletem do cryptowaluty.


Mam parę złotych monet i o
@Kalwi: A możesz mi przetopić bitcoina na pierścionek skoro go tak porównujesz do złota ?

To zależy gdzie trzymasz to swoje złoto. Jak koledze ktoś włoży rękę do sokowirówki to szybko sobie hasło do dysku przypomni. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak zakopie złoto 3,5 metra pod ziemią to nawet wykrywaczem nie znajdziesz , musiałbyś mieć sprzet jak maja geodeci.
@theromanpolan:

A możesz mi przetopić bitcoina na pierścionek skoro go tak porównujesz do złota ?


Co za różnica czy trzymasz złoto w formie sztabki czy pierścionka?

To zależy gdzie trzymasz to swoje złoto. Jak koledze ktoś włoży rękę do sokowirówki to szybko sobie hasło do dysku przypomni. ( ͡º ͜ʖ͡º)


W ten sposób można równie łatwo przypomnieć komuś miejsce gdzie zakopał swoje złoto.
@Kalwi: Jeżeli chcesz wysyłać złoto przez internet jak bitcoiny w swoim porównaniu , to niech twój bitcoin będzie tym złotem w pełni i się przetapia na pierścionki. Bo nim nie jest.

I podstawowa różnica , złoto w Azjii wszędzie na przykład w indiach wymieniam na dobra bez żadnego problemu , z bitcoinem juz nie jest tak kolorowo bo nikt go nie zna.
W stanie Arizona w każdym sklepie płace złotem i
Jeżeli chcesz wysyłać złoto przez internet jak bitcoiny w swoim porównaniu , to niech twój bitcoin będzie tym złotem w pełni i się przetapia na pierścionki. Bo nim nie jest.


@theromanpolan: Gdzie ja napisałem że Bitcoin = Złoto? Po prostu ich podobną cechą jest ograniczona ilość i trudność w podrobieniu. Żeby coś miało wartość wcale nie musi się przetapiać na pierścionki.
Ok prześlij mi trochę złota przez internet.


@Kalwi: Pisałeś żebym ci przesłał złoto przez internet to ci odpisałem abyś zrobił mi pierścionek z bitcoina chyba analogia jest prosta.

Złoto nie jest trudne w podrobieniu , wolfram waży praktycznie tyle samo , jedynie na wadze atomowej znajdziesz róznicę. Dlatego sztabki złota skanuje się nazwę to czymś podobnym do USG.

I jak pisałem złoto jest niezniszczalne , bitcoin nie jest trwały , wystarczy