Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tych reklam typu APAP chłopa boli w krzyżu weź APAP i dalej podnoś ciężkiego bachora, weź ketonal jak boli w krzyżu przy pracy, baby puszczają królika chłop goni a potem wciera sobie w plecy maść przeciwbólową.
Jak cię boki w krzyżu to pora iść do lekarza bo inaczej rwa kulszowa, dostaniesz przepukliny odcinak L1 L5 i nikt ci nie pomoże bo medycynę jeszcze niej est na takim etapie. Żona/mąż cie zostawi bo jesteś kaleka a bachory będą się ciebie śmiać. Kto chce być kaleką na własne życzenie. Nie uwadniajcie nikomu niczego dźwigając i ciągle się schylając, jak ktoś chce niech to robi, wy tego nie róbcie. Jak ktoś was prosi to powiedzcie że nie umiecie nie możecie.
#niebieskiepaski #rozowepaski #medycyna #dzieci #bachory #rodzina
  • 4
@Czesterek: Ogólnie w mediach praktycznie reklamy leków to rak bo nie dosyć że są reklamowane CAŁY CZAS to jeszcze na wszystko. Od kataru przez bóle po jakieś zapalenia na wszystko tylko leki kupować a potem w jak w Polsce mieszkałam widziałam starsze panie w Aptekach co kupują za pól emerytury tabletki na wszystko co się da bo mowil pan lekarz w telewizji ze dziala
@Czesterek: trochę tak, ale w sumie nie. Co do osób młodszych to zgadzam się że wymaga to diagnostyki, ale jeżeli 70-latek ma przewlekłe lumbago od 10 lat to trudno zrobić coś więcej niż zaopatrzyć go racjonalnie przeciwbólowo i kazać mu się w miarę możliwości ruszać jak do tej pory, bo może być tylko gorzej. Z tej perspektywy cieszyć może fakt że prawo u nas nie zezwala na reklamy leków na receptę