Wpis z mikrobloga

Ciekawe ilu mających się za katolików robi ten błąd ( ) Prawidłowy to: „C†M†B”, co odnosi się do zwrotu „Christus Mansionem Benedictat” („Niech Chrystus błogosławi ten dom”). a nie „K+M+B” (Kacper, Melchior i Baltazar). Kolejne litery nie są oddzielone „plusami”, lecz krzyżami, czyli znakami błogosławieństwa.

#wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo
xandra - Ciekawe ilu mających się za katolików robi ten błąd (✌ ゚ ∀ ゚)☞ Prawidłowy to...

źródło: comment_pTNOZTdNNJz3l5ftj0Re2VjQm2BzlIrW.jpg

Pobierz
  • 193
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 179
@xandra pamiętam jak nasz bardzo rygorystyczny proboszcz to tłumaczył. A moja teściowa jest ultrasem, po prostu wiesz no mądrzejsza niż ksiądz ( ͡º ͜ʖ͡º) a pisze błednie k+m+b w sensie Kacper Melchior i Baltazar. Ksiądz jej e tym roku po kolędzie zwrócił uwagę to prychnela, bo ona lepiej się xD
  • Odpowiedz
  • 46
@xandra ja już nawet z nią nie dyskutuje jak słyszę teksty typu "dom boży nie może być skromny i ubogi hurt, pozłacany ołtarz się Bogu należy"... Po prostu kisne sobie i już nawet nie próbuje jej otwierać oczu.
  • Odpowiedz
@Naciass: Ja ze swoją babcią też nie walczę, tylko słuchawki zakładam jak Trwam ogląda, nie dość, że co dzień do kościoła chodzi, to później obowiązkowo msza o 20 tej, nawet filmu nie idzie zobaczyć, no chyba, że się uprę...
  • Odpowiedz