Wpis z mikrobloga

Siemka mam pytanie bo już zaczyna mnie denerwować cała sytuacja. Otóż od jakiś 1-3 lat kupuje orginalne buty nike ze względu na wygodę noszenia. Raz zdecydowałem się wydać na nie ok. 500-600 zł i to był błąd ponieważ buty zabrudziły się i nie da się ich już za nic doczyścić po jakimś miesiącu noszenia (jesień) o tyle dobrze, że przynajmniej dobrze sprawdzają się na siłowni. Co do pozostałych to jest to jakieś 200-300 zł. Niestety one też się niszczą po jakiś 1-3 miesiącach użytkowania głównie przez chodzenie w czasie deszczu. Czy kupował ktoś z was może buty nike z alliexpress/chin? Ostatnio ktoś mówił mi, że wygląda to tak, że nike zleca wyprodukowanie butów kilku fabrykom. Dostarcza materiały i schematy. Ta która wyprodukuje buty najszybciej dostaje kase, a reszta jest sprzedawana własnie na portalach typu alli. Co o tym myślicie? Jak jest z jakością takich "podróbek"? Ktoś to testował? Jak już mam kupować tak drogie buty to bardziej byłbym za tym żebu jednak je kupić ciut taniej.
#streetwear #buty #nike
  • 14
@arnoldvon: Z twojego toku rozumowania wynika ze nike daje fabryce materiały i pozwala sprzedać to co wyprodukują bez żadnych zysków xDD Jak oryginały zajeżdżasz w 3 miechy to w sumie możesz zamówić podróby bo dłużej napewno nie wytrzymają, o ile nie złapią Cię za sprowadzenie podróbek i wgl dojdą
@Zhukov wystarczy wejść w jedną kałuże
@masiej Sam kupiłem mikrofon Shure Slx14 za 600 zł z Chin (cena polska 2800 zł). Jakość ta sama, zasięg ten sam, bateria trzyma tyle samo bo mam "orginał" jedyne czym się różnią to czcionką w instrukcji i częstotliwością (tam jest azjatycka, ale na szczęście polskie prawo zezwala na tą częstotilowość).
@Zhukov No głównie to chlapnie woda zmieszana z błotem/piaskiem. Jak się zetrze to część schodzi, ale jednak plama dość widoczna zostaje.

Ogólnie to jak się wczytacie nie szukam podróbek, ale jakiegoś sprzedawcy, który ten sam towar co w sklepie sprzedaje w dużo dużo niższej cenie. Wiadomo chyba nie od dziś, że tam gdzie kraj produkcji tam taniej bo nie płaci się za dystrybucje i zysk. Do tego w takim przypadku co mówiłem
A może ktoś coś wie/kupował na "ukrytych" aukcjach na alli? W sensie o buty nike mi chodzi
@Zhukov Czarne niestety też mają dokładnie to samo. Może dłużej wytrzymają, ale też kiepsko. Chyba już czyściłem wszystkim i nic nie schodzi. Chyba kwestia materiału niestety