Wpis z mikrobloga

Mirki jakiś mądry sposób jak obejść problem nie posiadania na płycie głównej złącza usb 3.0? Myślałem że mam a jednak nie, płyta AsRock p67 pro b3.
Kupiłem nową obudowę Regnum RG4 i fajnie by było jednak korzystać z tych portów usb z przodu obudowy :)
A może jakieś przejściówki etc?
W obecnej obudowie Gladius 800 widocznie mam przód podpięty przez zwykłe złącza bo zresztą tam jest usb 2.0.
Ktoś coś poratuje złotą myślą?
@SilentiumPC #pcmasterrace #hardware #komputery
Pobierz ElCidX - Mirki jakiś mądry sposób jak obejść problem nie posiadania na płycie głównej...
źródło: comment_9SKp59xcCewDx7999H1ApASUGjUZcGeM.jpg
  • 23
@ElCidX: są przejściówki, które pozwalają na podłączenie USB 3.0 pod USB 2.0 na mobo, na Aliexpress kupiłem kiedyś.

@Colek Tyle, że zapewne z takiej przejściówki osiągnie prędkość USB 2.0 a nie 3.0.
@Variv: @Seeker: jakoś ciśnienia na 3.0 nie mam.
@korni007: bo sam nie wiem czy ta płyta obsługuje usb 3.0 niby z tyłu ma 3.0 ale z tego co kiedyś ktoś mi pisał to jest to oszukane 3.0 a nie prawdziwe, za stare procesory sandy bridge i nie miały usb 3.0 podobno.
@korni007: w przypadku kontrolera był by jeszcze problem z tym że pcie jest bezpośrednio pod kartą i będzie się grzał i przepływ powietrza ograniczał :| Ewentualnie nad, ale też nie wiem czy by z czymś nie kolidował, zobaczymy jak włożymy bebechy do nowej obudowy.

@s_t_u_l_e_j: mało ładne rozwiązanie, bo trzeba by wypuszczać kable z tyłu obudowy no i dwa pory z tyłu odpadają gdzie trochę urządzeń mam podpiętych.

@Colek:
Pobierz ElCidX - @korni007: w przypadku kontrolera był by jeszcze problem z tym że pcie jest ...
źródło: comment_sChgupLbMHSmNa1kIYSIUDWpvU5urw4Z.jpg
@Variv: @Seeker: jakoś ciśnienia na 3.0 nie mam.

@korni007: bo sam nie wiem czy ta płyta obsługuje usb 3.0 niby z tyłu ma 3.0 ale z tego co kiedyś ktoś mi pisał to jest to oszukane 3.0 a nie prawdziwe, za stare procesory sandy bridge i nie miały usb 3.0 podobno.
@ElCidX Procesor mógł nie mieć kontrolera. Ale jak byś wsadził porty na PCI-E to chyba tam jest kontroler
@Ritycho: Niby ale przy okazji i pierdzielnik się zrobi w obudowie bo dwa kable muszą do niego lecieć, zasilanie i usb zostanę przy opcji adapter jak na razie raczej.