Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: fanboje Amd #!$%@? jakby to byl koniec Intela bo bedziesz miec 30% mniej klatek w grach wiec trzeba takie #fakenews obalac, widac ze maja dalej bol dupy ze im nie dzialaja stare gry na bugu ktory amd rzeczywiscie ma na nowych gownianych sterach
  • Odpowiedz
mają załatać


@MaddoxX1911: no wlasnie maja, i aktualnie na ten moment ten bug jest aktywny i uniemozliwia granie w stare gry

no i praktycznie wszędzie gdzie wkleiłeś tą grafikę nikt nie pisał o grach


znowu musze powtarzac jak dziecku (ale skoro jestes fanbojem amd to trzeba) widzialem ze masa ludzi juz #!$%@? ze to koniec Intela bo gry beda dzialac wolniej i chodz kupowac slabsze procki AMD bo tak.

zobacz chodzby
  • Odpowiedz
@corinarh: tak myślałem że jak odwiedzę tag to pierwsze co zobaczę to twoje autystyczne skrzeczenie, nie zawiodłem się ( ͡º ͜ʖ͡º) Nadal kolejna wtopa w krótkim okresie, tym razem naprawdę poważna, firma z przychodami na poziomie 60 miliardów przez 10 lat taki gigant nie pokapował się że ma błąd na poziomie sprzętowym, nie wiem co śmieszy bardziej, twoje komentarze, ich błąd, czy to że CEO intela
  • Odpowiedz
@corinarh: Jaki fake, jak łatki są już w trakcie deploya. Ale bzdury opowiadasz. Bład jest mega niebezpieczny i bolesny, a jedyne rozwiązanie programowe tego nie będzie nigdy wydajne. Spadnie wydajność całego systemu, więc na gry też wpłynie. Jeśli tego się nie załata to dowolny kod będzie w stanie czytać pamięć innego programu. Problem najbardziej niebezpieczny na serwerach, ale na osobistych też może namieszać.
  • Odpowiedz
@Szczszcz: to jest człowiek który zapewnia mi uśmiech za każdym razem kiedy odwiedzam tag, jak była premiera Ryśka to pisał komentarze jakby mu płacili za to co najmniej w BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O ile w grach na linuksie to wygląda obiecująco, o tyle w Windzie już tak idealnie być wcale nie musi, Microsoft jest w końcu związany bardziej z AMD niż z Intelem no bo
  • Odpowiedz
@genesis2303: Akurat na grach powinny być najmniejsze spadki, największe przy przerwaniach pewnie będą. Chmury są mega narażone. Exploity przecież w teorii mogą uzyskać dostęp do procesów kernela z przeglądarki. Niektórzy na reddicie mówią, że to może być ten słynny exploit NSA, w sumie funkcjonalnie idealnie pasuje.
  • Odpowiedz
@Szczszcz: no mnie też jest trudno uwierzyć, że kolos rozmiarów intela przeoczył lukę tych rozmiarów i przez 10 lat nikt się nie kapnął że to może być niebezpieczne całe wielkie korpo? Trzymanie kluczy pod wycieraczką jest wygodne tylko dopóki ktoś nie obrobi ci mieszkania. Część ludzi pisze że jak ma być 30% spadku mocy to oni wolą bez aktualizacji, tylko jak ktoś słusznie zauważył wybór jest między 30% spadku, a kopaniem
  • Odpowiedz
@genesis2303: No tak, wybór między cholerą a dżumą. Co do tego, że nikt się nie kapnął to nie ma szans. To musiało być celowe. Wątpię, żeby nie sprawdzano mikrokodu jednego z kluczowych elementów architektury xD
  • Odpowiedz
@Szczszcz: 10 lat, 8 generacji, wszystkie z tą samą luką, wielkie korpo z miliardami, na pewno przeoczyli przez przypadek, bo 11 lat temu puściła się żona starszego inżyniera do spraw bezpieczeństwa, chłop się tak zapił że zapomniał o bugu #takbylo

Ciężko powiedzieć która wersja jest dla intela gorsza, współpraca z NSA, czy przeoczenie przez 10 lat to jest dopiero wybór między cholerą a dżumą.
  • Odpowiedz
@genesis2303: Myslalem, że luka z WPA2 z tamtego roku była szczytem ale to już w ogóle. Podobno o Intelu wiadomo od wakacji (lipiec) bo wtedy zaczęła się dyskusja na temat tego problemu, ale było embargo na info i hackerzy, którzy się tym zajmowali, nie udostępniali informacji, żeby był czas na łatki. Ktoś w końcu na 4chanie puścił info no i mamy problem.
  • Odpowiedz
@kacpervfr przy takiej reputacji to strzał w kolano poza tym w rozwiązaniach biznesowych by tego nie robili, gdzie sprzęty są wykorzystywane dużo dłużej niż w domach, a dotknięte jest wszystko.
  • Odpowiedz
@kacpervfr: totalnie bez sensu, gdyby chcieli coś takiego odwalić to nie wiem czy mogli wybrać gorszy moment, bo obecne ramy czasowe nagonią klientów do konkurencji, Ryzen nie jest może najszybszy w grach, ale nie ma na tę chwilę w nim takich poważnych luk. Gdyby chcieli postarzyć produkt to zrobiliby to dwa lata temu, bo klienci i tak by nie mięli większego wyboru wtedy.
  • Odpowiedz