Wpis z mikrobloga

Odkryłam, że mój zleceniodawca zleca mi pracę, którą sam ma zleconą od jeszcze innej osoby. Znalazłam maila do tej osoby, napisałam wiadomość, w której zaproponowałam niższą trochę stawkę niż ta, którą dostaje od mojego zleceniodawcy. I czekam na odpowiedź. Czy mnie podkabluje, czy też zgodzi się na współpracę.
W sumie sytuacja win-win, jakby się zgodził, bo ja dostanę więcej kasy, a on zapłaci mniej niż dotychczas. Ale jak mnie podkabluje, to nie mam nic xDD

#pracbaza #praca #oswiadczenie
  • 73
@BrittaAndersson :

Branża TSL here.

1. Ok, kar umownych teraz nie masz a liczysz się z tym, że to koniec współpracy z obecnym zleceniodawcą? Dla jednego zlecenia za lepszą kasę warto to burzyć?
On takich klientów może mieć 500 a Ty przejmując jednego myślisz, ze Boga za nogi lapiesz a tak na prawdę odcinaszdie od potencjalnie długiego i dobrego źródła dochodów?

2. Miej na uwadze, że być może dziś, w tym jednym
A zabieranie ponad połowy kasy za samo pośrednictwo to nie jest dymanie? xD


@r4do5: nie jest, taka firma musi mimo wszystko:
- wyrobić zysk
- zapłacić za biuro
- zapłacić za HRy
- zapłacić podatki i ZUSy

nawet jak stawka jest 2x mniejsza, to pamiętaj, że jakieś 0.3 tej stawki idzie na podatki.. na minimalnej krajowej 1000plnów idzie do Państwa.
ale z jakiej racji mam się nie kontaktować bezpośrednio? Co, o pozwolenie mam pytać? Bez przesady.


@BrittaAndersson: Wykorzystałaś informacje wewnętrzne firmy dla własnej korzyści, jak obecny zleceniodawca się uprze to cię przeciągnie po sądach. Nie łatwiej znaleźć zlecenia gdzie indziej?
@BrittaAndersson: Ja #!$%@?ę, przecież chodzi tylko o jedno zlecenie. To jest jakieś dorywcze gówno, a nie kontrakt na dwadzieścia lat.

Zresztą, to #!$%@? prawda z tym znaniem się ludzi w branży. Tak jest chyba na jakichś zadupiejewach #!$%@? dechami. W Poznaniu nie ma #!$%@?, by znać wszystkich w takim IT, czy w handlu. #!$%@?, nawet tak hermetyczny rynek, jak konstruktorzy maszyn w ogóle się nie znają i mają takie rzeczy w