Wpis z mikrobloga

Witam,
Pomóżmy uratować kanarka- popularną aplikacje do monitorowania jakosci powietrza

Dlaczego stacje Airly przestały raportować dane?

Firma Airly sp. z o.o. zablokowała dostęp do danych dla aplikacji Kanarek ze względu na obecność w tej aplikacji czujników innych firm. Uzasadnieniem była wiarygodność odczytów z innych stacji, choć ta nie uległa pogorszeniu od czasu rozpoczęcia współpracy, a dodatkowo źródło danych zawsze było widoczne obok każdej ze stacji pomiarowych. Mimo braku naruszenia zasad regulaminu stało się to powodem wypowiedzenia dostępu do odczytów z 5-dniowym uprzedzeniem. Było to również jedyne rozwiązanie, na które firma Airly chciała przystać.

PETYCJA O PRZYWRÓCENIE DANYCH - LINK

Kliknij, aby udostępnić petycję na Facebooku

Komentarz - Michał Tajchert (autor Kanarka)

Bardzo nad tym ubolewam,


#kanarek #petycje #jakoscpowietrza #jakoscpowietrzakrakow #krakow #gliwice #slask #airly
  • 13
@piozag: dzis ją zainstalowałem żeby mieć porównanie z kanarkiem i Airly to dno, nie wiem kto to projektował ale nie ma tam ani za grosz ergonomii i funkcjonalność
a nie mogąc kupić kanarka polecieli z nim w *uja
@jazuu: Nie wiem o co kaman, ale wcześniejsza wersja miała:
1. Wygodną mapę z WIDOCZNYMI wskazaniami na każdym powiększeniu.
2. Powiadomienia z możliwością ustawienia przy jakiej wartości działają.
3. Od razu widoczne wartości CaQI.

W zasadzie jedyne czego mi brakowało to możliwość przestawienia wskazań na mirkogramy. Wszystko to co dobrze działało, spierniczyli koncertowo i teraz mam cały czas powiadomienia "bywało lepiej" no, rzeczywiście, bywało.