Wpis z mikrobloga

Hej mirki, szukam pomysłów na jakiś poboczny projekt i pomyślałem, że zapytam Was co myślicie o tym: aplikacja mobilna do zakładów ze znajomymi.

Wyobraźcie sobie, że stoicie w jakimś barze z kumplami. W rogu siedzi różowy pasek 9/10. Kumple mówią "Założę się o 30 zł, że nie zagadasz!". Zagadujesz - zgarniasz numer loszki i 3 dychy. Albo wyobraźcie sobie, że gracie sobie z kumplami w pokera. Żeby dodać trochę więcej emocji zakładacie się między sobą: "Stawiam 100 zł, że matt312 nie będzie w pierwszej trójce". Albo wyobraźcie sobie, że po raz kolejny kłócicie się z dziewczyną o jakąś głupotę, którą w 2 minuty można sprawdzić w Google. Ona chce się z Wami założyć..

Chcę zrobić aplikacje, która te sytuacje zautomatyzuje. Wpisujesz o co chodzi w zakładzie, ustalasz stawki, dodajesz sędziego (może to być jeden z Was lub osoba trzecia). Sędzia decyduje kto wygrał zakład. Pieniądze albo wirtualne żetony są przelewane od razu na konto zwycięzcy.

Co myślicie?
Dodatkowe pytanie: znacie jakiś dobry subreddit gdzie mógłbym wrzucić podobny post, albo link do pobrania appki jeśli już ją napiszę?

#programowanie #pomysl
  • 7
@matt312 Sam w sobie pomysł wydaje się spoko, jednakże jak często ludzie się o coś zakładają? Wydaje mi się, że aplikacja będzie używana dosyć sporadycznie i z poziomu biznesowego ma małą szansę na przetrwanie na rynku. A jeśli chodzi o część technologiczną to spoko sprawa, żeby sobie poćwiczyć obsługę płatności i synchro klient - serwer.
@goferek: Ok, a nie myślisz, że mogłyby zyskać nowy klimacik? Może trochę bardziej formalny, co byłoby dobre dla jednego typu zakładów, ale słabe dla innych. Jeśli np. chodzi o tego pokerka to taka automatyzacja byłaby całkiem spoko.
@assembly: Jest duża szansa na to, że się to nie przyjmie, true. Ale myślę, że pytanie powinno brzmieć jak często ludzie chcą się założyć z kimś, ale dają sobie spokój i dlaczego dają sobie spokój?
@matt312 No tak, niektórzy płacą tylko kartą i taka apka byłaby wygodna, ale chyba nie wszyscy są jeszcze na tyle uświadomieni by stosować z taką łatwością aplikacje korzystające z ich konta bankowego. Tym bardziej, że większość nie potrafi prawidłowo posługiwać się telefonem i mam tu na myśli bezmyślne klikanie w kazdego scuma jaki im się wyświetli w przeglądarce. Ludzie się boją i przez to nie chcą korzystać z takich rzeczy w obawie