Wpis z mikrobloga

TL;DR
#gearbest mnie okradł. Wysłałem na gwarancji tablet do naprawy a oni nie chcą mi go naprawić proponując refund nawet nie na połowę kwoty

W tej sprawie odzyskałem pieniądze. Ale mam lepszą. Przed tymi nieszczęsnymi zakupami z wcześniejszego linku kupiłem tablet na prezent (dodał bym że wykorzystywany też jako pomoc w szkole dla dzieciaków ale przecież by mi nikt nie uwierzył...). Po 8 miesiącach siadła bateria. Kontakt z supportem #gearbest - filmiki z objawami, wymiana 10 maili - odesłać do nich a oni naprawią (nie chcieli przesłać samej baterii albo refundu na baterię - ok). Tablet otrzymali 10-26, po 3 tygodniach pytam jaki status - odpowiedź żeby poczekać 2 miesiące. Pytam po 2 miesiącach czyli na świętach obecnych. I otrzymuje odpowiedź że nie naprawią tabletu gdyż:

We cannot repair the item because there is no accessories, we are so sorry about that.

A i refund mogą mi zrobić nawet nie na połowę kwoty. Czyli najnormalniej w świecie chcą mnie okraść XD
Po dalszej korespondencji z moim ulubionym botem 'Whitney' okazało się że to brakuje akcesoriów w postaci części do tableta bo on nie jest produkowany i nie da się go naprawić (mówimy ciągle o baterii). Zwróciłem uwagę że ciągle sprzedają identyczny model więc mogą mi wysłać nową kopię i po sprawie. Ale nie - 'Whitney' - skontaktował się ze swoim przełożonym i jako że jestem tak cennym klientem podniósł mi kwotę refundu o 5 USD XD
Kolejne przepychanki i wczoraj cud - wiadomość od 'Whitney' że naprawią mi tablet! Ok sceptycznie pytam kiedy i czy numer do trackingu dostanę. A dziś odpowiedź:

Please ignore the last mail, it is wrong.


XD Naprawdę, mam screeny, numery mogę podać.

Nie mam za bardzo pomysłu jak z tymi botami dalej rozmawiać i na taką kradzież reagować, ale musiałem to z siebie wyrzucić bo to jest nieprawdopodobne, więc trochę #gorzkiezale

Tu w Polsce (mimo że jak w lesie;) uderzył bym pewno do jakiegoś Rzecznika Konsumenta, bo nie lubię być okradany - może nie duża kwota, ale dla zasady. Ale w takiej sprawie?
'Obdarowany' bez tabletu od września aż wstyd się przyznać jak to się kończy...
  • 15
@Koli96 @vlodek2532 no właśnie dawno. Jakby jeszcze napisali zaraz po odesłaniu jak pytałem 2 miesiące temu że będzie jakiś problem, ale nie - proszę czekać aż zrobimy cię na szaro:> Ciekawe czy w tym moim tablecie wymienili baterię i sprzedają dalej. Nie zdziwiłbym się. Ech @GearBest_Polska 'którego konto ma jedynie charakter marketingowy' jesteście zwykłymi złodziejami. Ale kumam - jak tak oje***cie kilkaset osób to interesik się kręci.
@ga1ka morał jest z tej historii jest po części taki jak napisał @Monco:

@ga1ka: jak chciałeś gwarancję, to trzeba było kupić w Banggood... W Gearbest kupujesz tylko, jeśli nie zależy ci na gwarancji

Oraz:
z gearbest na temat gwarancji i reklamacji rozmawiamy tylko przez PayPal i ich spór, od razu jak jest problem a nie z ich supportem.
@bike-girl: No tak sadzę, szuje oszukujo!1

@PaulStone: Ja już swoją nauczkę mam. Ale sorry nie jestem specem zakupowym u chińskich przyjaciół, raptem kilka rzeczy kupiłem, jakiś forum z poradnikami nie czytałem i jako stary człowiek ( ͡° ʖ̯ ͡°) jestem zszokowany takim zwykłym sk***ysyństwem. Może na wykopku sami masterzy i to było oczywiste że na #gearbest nie odsyła się rzeczy na gwarancje bo kradną - ja
@b0rn2frag: święta prawda, teraz to wiem. A miałem kupować jakieś robotyczne odkurzacze czy inne oczyszczacze powietrza za trochę więcej niż to co kupowałem do tej pory - ale czekałem od września aż 2 proste przesyłki dotrą. Nie dotarły, straciłem czas i nerwy na wydzieranie kasy szujom - po tym już wiedziałem że nigdy więcej. Ale ten tablet mnie po prostu dobił. Kij za kasą, ale wstyd że mnie tak zrobili i
@filozof900: A czemu nie do RTV Euro AGD?( ͡ ͜ʖ ͡) Sklep który próbuje uchodzić za taki prokonsumencji, globalny, takie świetne promocje, a nawet na wykopku widziałem #rozdajo robili na które wszyscy rzucili się jak na karpia do lidla - i co mam nie oczekiwać jakiegoś poziomu? Nie można oczekiwać że jak masz gwarancje, regulaminy itd to one są przestrzegane też przez silniejszą stronę jaką jest