Wpis z mikrobloga

Witam. Mam kilka pytań. Mam w planach zakup drukarki 3D za około 1200zł. Z tego co prześledziłem to chyba najlepiej kupić na gearbest aby mieć największe szanse na ominięcie vat. Nigdy nie robiłem zukópów na gearbest.Prosiłbym o info na co najlepiej zwracać uwagę przy zakupie aby nie zostać oszukanym? Jaka jest najlepsza forma wysyłki aby były najmniejsze szanse na vat? Czytałem,że najlepiej płacić PAYPALEM. Ale co gdy nie ma się PAYPALa? Zakup lepiej robić przez apkę czy przez PC i strone internetową?Przepraszam za tyle pytań ale nie chcę umoczyć przy pierwszym zakupie.
#gearbest
  • 6
@Davvvi założyć PayPal, forma wysyłki PriorityLine - długo czekasz ale VAT maloprawdopodobny, jeżeli zakup z kuponem to nie ma różnicy czy kopm czy apka
@Davvvi:
przesyłka: priority line na GB - o ile jest dostępna dla twojego przedmiotu
płatność w $: kartą walutową/multiwalutową podpiętą do konta paypal
zakup przez stronę internetową używając cashback (aktualnie max. 6% zwrotu za zakupy w GB do osiągnięcia m.in w yazing.com)

więcej informacji szukaj w tagach, albo napisz na pw.
no i przydałby się słownik....
Konto jest na Żonę, a ona ma PAYPALA tylko był tak dawno nie używany I nie wiem czy pamięta hasło. Tylko czy jeśli zarejestruje się na siebie to będę mógł zapłacić PAYPALEM Żony? Wiem że to trochę zakręcone ale Żona nie chce się rejestrować na tego typu stronach. I jeszcze jedno. Zainstalowałem apke i pojawił mi się kupon na 100$. Czy mogę to jakoś wykorzystać przy zakupie drukarki?
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Aliexpress. Ogólnie są te drukarki które szukam. Są nawet ciut tańsze. Znalazłem sposób dostawy niby z Germany poprzez DHL_DE. Czy w takim bądź razie to jest kurier czy nie? Jakie jest prawdopodobieństwo VATu?