Wpis z mikrobloga

Pomysł na karmnik
Karmniki starego typu to przekleństwo ptaków ze względu na niebezpieczeństwo wzajemnego zarażania się (odchody lądują najzwyczajniej w świecie w jedzeniu).
Na zdjęciu przykład fajnego, łatwego w wykonaniu i bezpiecznego karmnika.

Jak stworzyć idealny karmnik i jak o niego zadbać, możecie poczytać tutaj.

#ptaki #ornitologia #diy #zwierzeta #zwierzaczki
k.....a - Pomysł na karmnik
Karmniki starego typu to przekleństwo ptaków ze względu ...

źródło: comment_0fWOOQz277UHxXbTupxmxbGh6rdVTd5y.jpg

Pobierz
  • 28
@eloar: Nie spodobał Ci się pomysł, to pokazałam Ci kierunek - niezałatwianie się do jedzenia.
Nad sobą masz też butelkowe diy.
Dwa dni temu kolega z wykopu wysłał mi zdjęcie wykonanego takiego karmnika (może mu się zechce zaprezentować go;) - chodzi mi o karmnik z wpisu (nie butelkowy)
Ptaki świetnie sobie radzą. Nie musisz bać się o ich dezorientację i jest praktyczne.
--
Jakiś czas temu uczestniczyłam w obrączkowaniu ptaków, weterynarz
k.....a - @eloar: Nie spodobał Ci się pomysł, to pokazałam Ci kierunek - niezałatwian...

źródło: comment_Ce2lLFwYN7FqNUNua4i2RotzGYeylPTF.jpg

Pobierz
@krzyzowka: u mnie się zawsze po prostu wieszało kawałek słoniny. zawsze było śmieszne jak kot próbował tam się jakoś dostać, a nie miał najmniejszych szans.
Bez obaw, nie krytykuję, mówię tylko jak wygląda i nie wątpię, że ptaki są w stanie sobie ziarna wyciągnąć przez siatkę.
@eloar: Ja uwielbiam wygląd tradycyjnych karmników:)
Tutaj jest tradycyjny, który spełnia te warunki, o których piszę wyżej.

Zdecydowałam się, że jednak zrobię zakątek dla ptaków i raczej nie będę budować karmników (no chyba, że zima będzie baaardzo sroga:)
Wydzieliłam kawałek (10x15m) i postaram się tam im stworzyć idealne warunki.

Jeżeli masz ochotę stworzyć taki ogród dla ptaków, to możesz o tym poczytać Kruszewicz "Ptaki w naszych ogrodach"
@Gronie: Podałam to, co znalazłam w internecie a spełniało założenia.
Jakoś za dużo nie szukałam, bo raczej skupiać się będę na zakładaniu ogrodu dla ptaków i stwarzaniu im możliwości samodzielnego poszukiwania jedzenia.
Nie miałam czasu na zmóżdżanie się za bardzo nad tym tematem, bo jestem w fazie projektowania hodowlarki dla motyli, dzisiaj żegnam się z wykopem i jestem ogólnie zabiegana.
Chciałam pokazać, że ważne by ptaki nie miały możliwości zabrudzenia pokarmu.
@rider3031: Taak też jest napisane w artykule, którego przeczytanie gorąco polecam (pierwszy wpis).
Tutaj najważniejsze informacje z tego art., gdyby ktoś nie miał czasu czytać:
- Nie należy zaczynać zbyt wcześnie dokarmiania (kiedy nie ma jeszcze mrozów) - może to spowodować, że ptaki nie odlecą, lecz zostaną na zimę.
- Karmnik powinien być oddalony od okien, o które mogą rozbić się ptaki.
- Miejsce powinno być bezpieczne dla stołówkowiczów, tak by