Wpis z mikrobloga

Czy kupno Renault Megane II 1.6 110KM (kombi, jeśli to ma znaczenie) to dobry pomysł? Z opinii w internecie wynika, że to całkiem niezły silnik. Może ktoś tutaj posiada(ł) taki model i mógłby się wypowiedzieć? Mam na oku auto od pierwszego właściciela, z polskiego salonu i zastanawiam się czy nie będę żałować. Robię dziennie około 30km i raz w miesiącu trasa około 800km.

#renault #kupautozmikro #samochody #motoryzacja
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ghost1511: jak Ci nie przeszkadza niska jakość wykonania, prowadzenia i ogólnie samochodu to ujdzie jako toczydło, silnik miałem i nie ma z nim problemów. Nie wiem jak tam z elektryką bo nie podałeś rocznika, te bodajże do ~2004 mogą mieć problemy.

@TheOldMan: zależy, to nie pierwsze dci, jak nie kupi trumny to tam nie ma zbytnio w co wsadzać pieniędzy bo części i serwis jest śmiesznie tani a
  • Odpowiedz
@ghost1511: Myślałem nad takim,orientowałem się przed zakupem - mechanicznie jest podobno ok, ale dużo problemów z rozmaitymi pierdołami elektryczno-elektronicznymi. Jak masz cierpliwość do takich rzeczy (albo w------e, jak ci jakiś czujnik piszczy), to można pomyśleć.
  • Odpowiedz
Renault Megane II 1.6 110KM (kombi, jeśli to ma znaczenie) to dobry pomysł? Z opinii w internecie wynika, że to całkiem niezły silnik


@ghost1511: to nie jest silnik! To cały samochód! (OSTROŻNIE!)
  • Odpowiedz
serwis jest 2x cena serwisu niemca


@TheOldMan: niezupełnie, porównuj do rozwiązań tej samej klasy a nie do golfa 3 klepanego młotkiem.

Tak. Zero komunikacji z immo.


@cheef88: nie wiem co w takim razie miał zepsute ale do tego nie musi mieć sprawnej baterii, chyba że były jakieś inne wersje HF których nie kojarzę. Kartę możesz nawet wywalić podczas jazdy z samochodu i nie zgaśnie.
  • Odpowiedz
ostatnio takiego holowalem. Bateria w karcie sie wyczerpala i stanal w srodku lasu


@cheef88: To jest w każdym egzemplarzu? Ze zdjęć na aukcji trudno zauważyć czy jest stacyjka czy karta, jeśli karta to muszę zmienić obiekt zainteresowań :D

zastanawia mnie co ludzi skłania do kupowania
  • Odpowiedz
zastanawia mnie co ludzi skłania do kupowania Renault..


@sorek: Są różne zbocznenia. Dla niektórych B--M to za mało i kupuja Renault :D

Co masz na myśli? Elektronikę? Nie wiem na ile się bać, tych słynnych francuzów :D


@ghost1511: Auto jak auto. Ale jeśli chodzi i ilość i upierdliwość drobncyh usterek natury elektroniczno-elektrycznej, to jeśli nie jestes miłośnikiem lutownicy, biegłym znawcą forów aut francuskich i pokręconej logiki projektowej napędzanej
  • Odpowiedz
  • 0
@ghost1511 mogę polecić dobre BMW do 10k zł np. E46 touring albo e39 touring (ten drugi dużo lepszy).

W gazie nawet wersje 2.5l, 2.8l czy 3l nie palą dużo (przy spokojnej jeździe 10-13l w zależności od tego czy automat czy manual).

Hurr durr części drogie!
Ta, ale obecnie liczba używanych dobrych lub dobrych zamienników jest spora, a jak coś raz wymienisz to zostaje to na
  • Odpowiedz
@sorek: Szukam tylko i wyłącznie beznyny (+LPG).
Hmm myślałem o e46, ale zapomniałem o e39. Muszę się jej dokładniej przyjrzeć, chociaż wizualnie chyba wole 3kę :D

nadal nie napisałeś który to rocznik.

2005
  • Odpowiedz
  • 0
@ghost1511 polift jest bardzo ładny :) ja mam turasa 525i 2002r za 10k zadbanego na sprzedaż niestety jest w UK + kierownice po prawej stronie (przekladka 3k z robocizną, mam ogarniętego człowieka od tego ale nie miałem czasu zrobić), za to jest zarejestrowany w PL i ma dobry gaz założony i zbiornik 75l w zapasie. Wszystko robiłem na roi częściach + zawieszenie Bilstein B8 (warte jakieś 4000zł).

Jakbyś miał pytania to
  • Odpowiedz