Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu moje kamery otworkowe przeznaczone do solarygrafii, czyli kilkumiesięcznego naświetlania. Są załadowane papierem fotograficznym, jutro rozstawię i przez pół roku Słońce będzie "wyczerniało" swój ślad w papierze, dając efekt taki jak w pic rel (pierwszy komentarz).
Drugi komentarz plusuj jeśli chcesz być wołany do efektów które będą za 3 i 6 miesięcy.

#fotorafia #fotografiaanalogowa #ciekawostki
Pobierz 0.....f - Na zdjęciu moje kamery otworkowe przeznaczone do solarygrafii, czyli kilkum...
źródło: comment_9Jn2B4E7ETLGkC8kY1OlxdkbS9iSRC0o.jpg
  • 63
@NieZdalemTestuTuringa: w fotografii na kliszy może i tak, ale tutaj czułość papieru jest tak niska że wolałem zrobić trochę większy otworek.
@Re-volt: odcinam górę puszki po piwie, robię "czapeczkę" z papieru i taśmy którą można zakładać i zdejmować z puszki (najpierw owijam papier wokół puszki i zaklejam go więc ma taką średnicę jak puszka). Robię otworek szpilką w połowie wysokości puszki. Puszkę wyczerniam w środku, papierem ściernym wygładzam otworek od
Czy papier jest standardowy czy że względu na czas naświetlania ma inne właściwości?

@Szyniasty:

papier standardowy, ale przy długim czasie naświetlania występuje efekt Schwarzschilda ( ogólnie pisząc - spadek czułości)

nie da się utrwalić tego obrazu

@00df00df:

Maczanie w utrwalaczu sprawia zazwyczaj, że kolory tracą "moc". Moja foma z ładnego różu robiła się zgniło zielona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Natomiast jak ją skanowałem nie było widać
dawno wdano temu na studiach bawiłam się kamerą otworkową, miałam cały dom (w środku i na zewnątrz) obstawiony eksperymentalnie pudełkami po butach pomalowanymi w środku na czarno, kombinowałam nawet z różnymi soczewkami albo kilkoma dziurkami we frontowej ścianie jako obiektywami. Wspaniała zabawa ze sztuką fotografii w sumie za grosze :) Wyszło mi kiedyś ujęcie 30 minutowe mojego dziadka jedzącego obiad, gdzie wyszła na zdjęciu poruszająca się srebrna łyżka
Pobierz Kashaa - dawno wdano temu na studiach bawiłam się kamerą otworkową, miałam cały dom (...
źródło: comment_yOdyxkWBAJhhNrgO6ojifgr6hbHqBQXE.jpg