Wpis z mikrobloga

Siema Mircy,

W nawiązaniu do tego wpisu: plamy po kwasie na parkiecie

W zał. do posta przesyłam efekt mojej batalii.

Pierwszą próbą było zastosowanie ręcznego papieru ściernego i gąbki ściernej, z uwagi na głębokość śladów nie zdało to egzaminu.

Próbą nr 2 i metodą doprowadzenia do obecnej sytuacji był zakup obrotowej końcówki do wiertarki, do której na rzep przypina się papiery ścierne o różnych gramaturach, zacząłem od grubego żeby usunąć głębokie ślady (60), potem polerowałem odpowiednio 120, 240 i trochę 320 (papier już ręczny). Efekt finalny niestety nie satysfakcjonuje, zdjęcie przedstawia parkiet po pojedynczym pomalowaniu lakierem (i polerowaniu gąbką/filcem), przed malowaniem cały wyszlifowany kawałek był szary, pozbawiony naturalnego koloru drewna. Co może być tego powodem? Co mogłem zrobić nie tak?

Macie pomysł jak doprowadzić do względnej zgodności kolorytu szlifowanego kawałka i parkietu do okoła?

#parkiet #wykonczenia #cyklinowanie #kichochpyta #pomocy #obrobkadrewna #drewno #panele #podloga
Letoo - Siema Mircy,

W nawiązaniu do tego wpisu: plamy po kwasie na parkiecie

W...

źródło: comment_Zl44lJG4egydxoRQkCswvfYoOOoucU6G.jpg

Pobierz
  • 19
@Letoo: Nic nie zrobisz panie kolego, jak nie chcesz tego widzieć to część tego parkietu musisz wymienić bo tak to ta plama nie zniknie, nie ważne ile byś szlifował.
via Android
  • 0
@n0xx mieszkanie jest wynajmowane, wkrótce je opuszczam... To nie jest plama po wycieku, tylko efekt szlifowania. Efekty wycieku pozostały tylko na laczeniach klepek.
@Limonene: użyłem taki jaki miałem, a był to jakiś błyszczący Vidaron, myślę, że lepiej sprawdził by się półmat do parkietów, też pewnie zależnie od tego jak wygląda cały parkiet. Tak, na zdjęciu efekt finalny, porada dot. wyodrębnienia konkretnego kwadratu od @n0xx była najbardziej pomocna, sam kwadrat jest zdecydowanie inny niż otoczającego, ale to w ogóle się nie rzuca w oczy w takiej formie. Serio zrobiłaś to samo? Myślałem, że tylko ja
@Limonene: a i nie przesadź z dolną granicą gradacji, bo zrobisz sobie głębokie bruzdy w drewnie! Zwróć uwagę, że to było mieszkanie wynajmowane, które i tak ostatecznie poszło na sprzedaż, do remontu i pewnie całościowego cyklinowania. U siebie pewnie bym się za to solidniej zabrał :P

Cytując klasyka, "u siebie rób jak u siebie a u obcego na #!$%@?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio zrobiłaś to samo? Myślałem, że tylko ja tak potrafie :D


@Letoo: konkretnie mój niebieski, ale "co moje to twoje", więc nie ma się co licytować czyja wina xd U nas wygląda to tak jak na zdjęciu, trochę gorzej bo kwas kapał z krzesła i takie nieładne coś powstało. Też chcemy po prostu wyszlifować zgodnie z łączeniami klepek ale boję się, że lakier się będzie bardzo odróżniać. Tym bardziej, że parkiet
Limonene - > Serio zrobiłaś to samo? Myślałem, że tylko ja tak potrafie :D

@Letoo:...

źródło: comment_OYhNc4pRlhk003TLLmKCwWRllXl9EL5A.jpg

Pobierz
@Limonene: kwas kapał ?? Co wy tam odwalacie ?!?!
Szczerze mówiąc to wątpię żeby wam się to chociażby wyszlifować udało.
A jak się uda to zetrzecie 0,5 cm klepki :/
@Letoo: jeszcze mam pytanie do ciebie. Drewno ściemniało po lakierowaniu? Nie było widać różnicy w kolorach? U nas ultra widać, ta zeszlifowana część jest bardzo jaśniutka, a reszta taka żółtawa.