Wpis z mikrobloga

To niezła wola Boża XD

Z woli Bożej opanowali miasto i urządzili nieopisaną r--ź do tego stopnia, że leżące obok jezioro, szerokie na dwa stadia, wydawało się pełne krwi, która tam spłynęła.


2Mch 12,16
#bekazkatoli
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: widze że indoktrynacja siedzi w tobie głęboko, sam przeanalizuj tą grubą książkę zapominając o tym co mówili księża a wtedy zobaczysz inne oblicze swego pana: okrutne złe. A to wszystko dlatego że wymyślili to wszystko ludzie
  • Odpowiedz
@Shatter: ALE PRZECIEŻ, bóg jest wszechwiedzący, a skoro jest WSZECHWIEDZĄCY to wie co się wydarzyło, co się teraz dzieje i co się wydarzy. A skoro tak, to staje w sprzeczności z faktem, że zmienia zdanie XD po co miałby zmieniać zdanie skoro wiedział, że zmieni zdanie i będzie się zachowywać inaczej?
  • Odpowiedz
@Piottix: Joszua to też dobry gagatek:

Nie myślcie, że przybyłem, aby przynieść pokój na ziemi: Nie przynoszę pokoju, ale miecz. Gdyż przybywam, aby poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę ze swą matką oraz synową ze swą teściową i wrogiem człowieka będą ci z jego najbliższego otoczenia.
  • Odpowiedz
@Shatter: W ogóle ta zagrywka ze zmianą PR w 0 roku brzmi trochę tandetnie XD nie można być aż tak złym i jednocześnie tak miłosiernym to po 1. po 2. skoro w starym testamencie bóg tak często i chętnie ingerował w życie na Ziemii i ludzie żyli po 900 lat, rozstępowały się wody, niszczone były miasta i zatapiany CAŁY ŚWIAT to skąd to milczenie i brak interakcji w dzisiejszych czasach???
  • Odpowiedz
@Shatter: Ale jaką umowę? XD kto? kiedy? Abraham miałby być niby reprezentantem całej ludzkości??? A co z calutkim światem który wykraczał trochę poza granicę bliskiego wschodu? Bo częśto w biblii pojęcie "Cały świat" to judea, mezopotamia i część półwyspu arabskiego... cała biblijna historia się kupy d--y nie trzyma i nie będzie trzymać xd
  • Odpowiedz
@socjologos: Serio aż tak bardzo nie ogarniasz? XDD Skoro podważam istnienie boga to chyba logiczne, że oczekuję od wierzących jakichkolwiek dowodów na jego istnienie, wyjaśnij mi proszę w takim razie, dalczego gadające krzewy i chodzenie po wodzie były tak powszechne w czasach w których 80% ludzkości nie potrafiła czytać i pisać i działy się oraz co najważniejsze były ROZPOWSZECHNIANE ustnie przez tą niewykształconą i biedną część społeczeństwa...
  • Odpowiedz
A skad Twoje założenie, że Bóg milczy i nie działa? xD To dopiero paradoks gimboateistów:


-> wmawiają sami sobie że Boga nie ma i na pewno nic takiego jak Bóg nie istnieje

-> po czym pytają "eee a czemu Bóg nie działa i nic nie robi?"


@socjologos: a skąd twoje odwrotne założenie, widzisz boga tam gdzie chcesz bo się tak nauczyłaś, o pada deszcz bóg tak chciał, o cieżarówka przejechała
  • Odpowiedz
@kontos_stelio: dowodem jest bilbia-> jest tam napisane że bóg istnieje-> biblia jest prawdziwa bo tak w niej napisano-> dowodem jest biblia-> jest tam napisane że bóg istnieje-> biblia jest prawdziwa bo tak w niej napisano... tak pan ksiądz powiedział
Przykro że teiści często tak argumentują swoją wiare
  • Odpowiedz
@socjologos: Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że kompletnie pominąłeś merytoryczną część mojej wypowiedzi i zacząłeś czepiać się słówek? XDDD Użyłem tych słów nie konkretnie w kontekście gorejących krzewów, ale całej listy cudów i bezpośrednich przykładów ingerencji boga w życie ludzi (uzdrowienia, zmartwychwstania, wniebowstąpienie, zamiana wody w wino itp.) jeśli tego nie zrozumiałeś to chyba nie mamy o czym dyskutować XD A po drugie to Ty mi lepiej pokaż DOWÓD, nie
  • Odpowiedz