Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika
Zepsuł się mi tv w prezencie na święta :(
Na nowy póki co dolarów nie ma, więc chciałbym uratować obecny. Służył prawie 10 lat bez awarii.

Mianowicie po dłuższym stendbaju nie chce się włączyć. Gaśnie dioda i po kilku minutach się znów zapala, i tv z trudem zaskakuje. Jak jest nagrzany to wyłączyć i włączyć da się bez problemu.
Tak było przez ostatnie 2 dni. Dziś już z kolan nie powstał i... cichaaaaaaa noooooc :(

Dobralem się do wnętrza. Jeden z kondensatorów? Tak to się nazywa? Jest jakby pęknięty. To może być przyczyna? Jest on na płytce gdzie znajduje się gniazdo zasilania.

Jeśli to jest tylko to, to gdzie kupić? Mam kogoś kto mi to ładnie polutuje, ale nie wiem gdzie tego szukać w #gdansk najlepiej żeby sklep był czynny do 18. Mogę to kupić tylko po pracy.
Pobierz Maglite - Mirki z #elektronika 
Zepsuł się mi tv w prezencie na święta :(
Na nowy pók...
źródło: comment_Q6m0TVYUr0MQ05D5F2vCJf7e9l9nOK2g.jpg
  • 31
@Maglite: no z tego jednego to wylal sie elektrolit. Wymien wszystkie kondensatory to koszt moze 15 zl plus robocizna bo nie wiadomo co jeszcze zostalo uszkodzone. Jest duza szansa ze bedzie dzialac. Moze byc tak ze po wymianie tv sie wlaczy ale np nie bedzoe podswietlenia wowczas koszta wzrosnal bo dojdzie do wymiana sekcja wysokiego napiecia lub w gorszym przypadku lampy od matrycy to juz wiekszy koszt. Powodzenia.
@Maglite: nie wymieniaj tylko tego który jest uszkodzony - wymień wszystkie elektrolityczne kondensatory. To ze nie widać na nich oznak awarii nie znaczy że są dobre.

Elektrolity to zdradzieckie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Maglite: Jak nie chce Ci się bawić samemu, to Sklep elektroniczny Majko na heweliusza płytki zawieź. Takie drobne rzeczy niedrogo robią często zostawiasz i za godzinę gotowe. Robocizna(20 za wymianę kabla w słuchawkach np.) + części(groszowe sprawy).

I inne z płytki też lepiej wymienić jak już robisz.