Wpis z mikrobloga

Mireczki ogarniające #protractor jak czekacie na załadowanie strony? Testuję apkę w która się długo wczytuję i wywala mi błąd, że "Error while waiting for Protractor to sync with the page". Rozwiązaniem jest dodanie browser.sleep(xxx) do większości funkcji, ale mam wrażenie, że to mija się z celem. #pytanie #qa
  • 5
@Melisandre: A przypadkiem czas jaki protractor czeka na załadowanie strony nie jest do ogarnięcia w configu?

Zakładam, że klikasz w coś a później czekasz na załadowanie się strony. Możesz więc spróbować też dodać browser.waitForAngular (wbrew częstej opinii protractor nie czeka w każdych warunkach na zakonczenie działan angulara)
@Melisandre: Explicit wait na jakis element?
Dawno nie pisałem w tym ale coś takiego:

var EC = protractor.ExpectedConditions;
var element = element(by.id('as'));

browser.wait(EC.presenceOf(e), 10000);
@Melisandre: beforeEach just wywoływane przed speckiem, wiec nie o to chodzi. Umieść w teście /w ciele metody, która zwraca blad. Przykladowo klikasz na button confirm i po tym rzuca timeout to umieść wait bezpośrednio po miesiącu, gdzie klikasz button.
Sorry za chaos w tym jak piszę, ale to z telefonu.
@venomik: Tak początkowo właśnie miałam, tylko mam ten problem, że w każdej metodzie mam wait. W ramach małej refaktoryzacji próbowałam to wywalić do beforeEach żeby nie powtarzać tego samego kodu, ale no nie działa. Zastanawiam się czy jest inny sposób żeby to zrobić.