Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki, sprawa jest taka - chce kupic auto za ok 40 tys. Poprzednie ma swoje lata i juz nie ma sensu wydawac na dalsze naprawy. Stac mnie na nie (moglbym kupic nowke za gotowke), podoba mi sie, problem w tym ze jako typowy Mirek jestem sknera i mam #boldupy ze tyle hajsow, co bym mogl za to kupic (i tak bym nie kupil bo za drogie )jakie ubezpieczenie i koszt utrzymania itp. Dlatego znalazlem poprzednia generacje tego auta za ok 20-25 tys
Co robic i jak wyzbyc sie takiego sknerstwa, bo z wieloma rzeczami tak mam ? Np potrafie z---------c na drugi koniec miasta bo cos w promocji 10%taniej
#psychologia #boldupy #skapstwo #chytrydziad #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Jarzyna

Co robic ???

  • Kup to za 40 tys i ciesz sie nim 34.9% (37)
  • Bier te za 25 tys, tez pojezdzi 43.4% (46)
  • Jezdzij obecnym autem az sie rozpadnie 21.7% (23)

Oddanych głosów: 106

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: weź pod uwagę, że samochody to rzeczy tracące bardzo szybko na wartości. Jeżeli nie planujesz robić ogromnych przebiegów, dobrze znaleźć auto kilkuletnie z małym przebiegiem i udokumentowaną historią, zamiast ładować się w nówkę, którą będziesz robił mniejsze przebiegi w stosunku do rzeczywistej utraty wartości - np. w 3 lata zrobisz 20k, a auto stanieje o 1/3.
  • Odpowiedz
GwiezdnaBabcia: Ta drozsza fura po prostu mie sie podoba (suv) jak nie bedzie sie sypac to pojezdze nim z 5 lat albo dluzej. Tanszy bedzie mial ok 12 lat jak nie wiecej.
Moje sknerstwo objawia sie niemal w kazdej dziedzinie zycia - p--o - harnasie czy tatry, ew cos w promocji, te memy z nosaczem januszem - jakbym siebie widzial.
To.chyba dziedziczne -moj dziadek tez byl takis skapcem - zydzil na
  • Odpowiedz
@erlajn_akrual: wiekszosc rzeczy, ktore kupujemy ytaci na wartosci - auta, tekefony, laptoki, ciuchy, jedzenie itp. Nieruchomosci - nie zawsze, onwestycje fez roznue. Pracujemy zeby kupowac rzeczy materialne, to podnosi basze samopoczycie.
  • Odpowiedz