Wpis z mikrobloga

https://youtu.be/y-7Idu1aKUo
miejsce wypadku https://www.google.pl/maps/@53.7426574,16.0983807,3a,75y,15.4h,89.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sh4DZeMcJauJ64Ul8ZIbnZQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
o 2 w nocy wróciłem ze Szczcina z chirurgii ręki niestety bez zaopatrzenia bo złamanie jest dość nietypowe i rezydent, który był na dyżurze na szczęście nie podjął się zabiegu bo szczerze powiedział, że lepiej żeby zrobił to ktoś z doświadczeniem. Zabieg będę miał po świętach w Poznaniu.
Zaraz idę z żoną do lekarza w związku z bólem kręgosłupa. Dziecko ma tylko siniaki od pasów.
Lipa strzaszna bo jesem fizjoterapeutą i pracuje rękoma, mam teraz 2-3 miesiące L4
#polskiedrogi #wypadek
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cebula85: Ehh współczuje cumplu. To jest najgorsze, Ty jedziesz bezpiecznie i ostrożnie to jakiś pajac się w Ciebie w-------i. Szybkiego powrotu do zdrowia!
  • Odpowiedz
@przygarnijkropka: kurde, no sorry ale jak chłop 30 lat mówi, że nie zrobi operacji, bo nie umie, to jest po prostu słabo wykształcony i leniwy. Za co te podwyżki? Za 6 lat ciężkich studiów? Widać dużo się nie nauczył, skoro przychodzi zrobić coś niestandardowego i rezydent umywa ręce. Jak ja bym u siebie w pracy powiedział, że czegoś nie zrobię, bo jest trudne i niech ktoś z większym doświadczeniem to
  • Odpowiedz
@szwedes: A pracodawca na twoje miejsce by wziął ukraińca, który powie że umie wszystko, a jak przyjdzie co do czego to tylko zepsuje. Nie porównuj chirurgii do spawania czy programowania, bo w tych dziedzinach prawie zawsze jest się kogo dopytać, poprosić o pokazanie. Lekarz sam na dyżurze ma się zabrać do wszystkiego a potem ręka będzie do niczego bo się coś nie jemu uda. Sam 2 razy wiozłem matkę po
  • Odpowiedz
@Achim: nie znasz, nie oceniaj xD. Nikt tak łatwo na moje miejsce by nie mógł przyjść, tylko po prostu jakbym miał takie podejście jak ten rezydent z historii, to firma by mnie nie trzymała i nie płaciła tyle, ile płaci.
I nie chodzi o to, żeby rezydenci podejmowali się czegoś, co spieprzą, tylko żeby dostosowali swoje żądania płacowe do umiejętności, które są póki co słabe. Cały czas czytam płacze, ze
  • Odpowiedz
@szwedes: złamanie to nie jest stan wymagający natychmiastowej operacji, a organizm człowieka to nie jest zbiór algorytmów tylko żywa osoba, która każda się od siebie różni. Dlatego w medycynie jest ważne doświadczenie. Zabiegi operacyjne bez specjalizacji można wykonywać tylko pod nadzorem specjalisty. Daruj więc sobie te uwagi, bo nie masz żadnego pojęcia o medycynie.
  • Odpowiedz
@szwedes: LOL, nie byłeś na medycynie to nie wypowiadaj się z taką pewnością, na studiach raczej mało operacji wykonujesz, na coś tam popatrzysz ale nie poskładasz ręki. Teoretyczne przygotowanie to jedno, praktyka to drugie. Za co podwyżka? Ano taki rezydent pozostawiony sam sobie to przecież obija się na tym dyżurze i wszystkich odsyła co nie :) Robi wiele rzeczy które kosztują go sporo stresu i pewnie wykraczają poza jego teoretycznie
  • Odpowiedz
@szwedes: a co do płac - przyjdź na dyżur do jakiegoś swojego znajomego lekarza, popracuj z nim trochę, przyjmij, bądź zaopatrz w ciągu 16h 60 pacjentów, zoperuj z 5 z nich wypełnij całą dokumentcję medyczną, a potem mów o tych mitycznie wysokich zarobkach, które obecnie są rzędu 30zł za godzinę (dyżurową czyli z dodatkami). Za taki dyżur odejmując za "zejście" lekarz ma ok 250 zł. Kokosy, co nie?
  • Odpowiedz
@yuhis: im szybciej się zrobi operacje, tym szybciej ktoś wróci do sprawności. Im dłużej się czeka z operacja, tym dłuższa jest rehabilitacja, czy się mylę? (Mogę się mylić bo mówię to na podstawie mojego zerwania ACL) @przygarnijkropka: no spodziewam się, ze na studiach się wszystkiego nie nauczysz, ale teraz pytanie - czy teraz ten rezydent pójdzie na operacje raz, drugi, żeby zobaczyć jak się coś takiego robi, czy
  • Odpowiedz