Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś się zna na basach i mógłby mi poradzić? Bardzo przydała by mi się opinia o gitarze basowej Raven imm200, w ogóle opinia o basie, jeśli komuś się nudzi :') nie mogę znaleźć nic o niej na forach, bo podobno jest to nowa firma w Polsce. Czytałam, że to dobrej jakości gitary jak na niską cenę, tylko tyle wiem.
Żeby zarysowac sytuację: nie umiem grać kompletnie, chcę zacząć się uczyć gry na basie, 4 struny, chętniej pasywnym, ale są droższe, heh.
Czy ktoś wie coś o tej gitarze? Czy może ktoś polecić inną? Chciałabym kupić coś raczej w sklepie, jako nową rzecz, by mieć pewność, że wszystko jest poprawne, jak mówię, nie znam się, więc wolę nie zostać wykiwana :') może jednak warto kupić od kogoś używaną? będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
#kiciochpyta #gitarabasowa #gitara #muzyka
  • 23
  • Odpowiedz
@bohomazy: Na początek pytania dwa: Jaką muzykę będziesz chciała grać i jaki masz budżet? Ocyluje wokół 800zł, tak?

Co do Twojego typu - niestety, nie znam tej gitary. Nie jest ona zapewne bardzo znana, stąd nigdy nie słyszałem o tej marce - nie powiem, że jestem znawcą na rynku gitar basowych, ale kilkukrotnie sam sobie basu szukałem. Nie mniej, mało próbek, informacji, czegokolwiek co do tej gitary... Kupno takiej musiałabyś przedyskutować
  • Odpowiedz
@bohomazy: jak nie masz żadnego doświadczenia to zapisz sie na 1-2 lekcje, potrzymaj bas w rekach i zobaczy czy to w ogóle dla ciebie. Nie znam tej marki, nigdy nie widziałem ich basu, zapewne hasło „tanio i dobrze” nie odzwierciedla rzeczywistości. W sprzęcie muzycznym w większości wypadkow za cena idzie jakość wykonania i komfort użytkowania. Względem polecanych basów, wszystko zależy od pułapu cenowego. Na pewno nie polecal bym kupowania najtanszego sprzetu,
  • Odpowiedz
  • 1
@MrFruu jaką muzykę,
moja fascynacja basem i decyzja, że to on będzie ''moim instrumentem'' wynika z fascynacji post punkiem, nowa falą (oczywiście funkowe poczynania na basie są godne podziwu, są świetne i może kiedyś nadejdzie chwila, że będę chciała czegoś innego, ale póki co jest tak o)
Budżet to około 1500-1800 złotych na wszystko, cały sprzęt. Wyrobie się w 500 na sprzęt cały, jak się zorientowalam, (o ile dobrze się zorientowałam XD)
  • Odpowiedz
  • 0
@Euphor mój zapał nie zniknie, bo postawilam sobie taki cel, choćby to była meczarnia :)
Chce kupić coś na początek, potem zainwestuje w coś lepszego. Już w takim razie wiem, że na spokojnie umowie się z kilkoma osobami sprzedajacymi dzięki Waszym opiniom :)
Dziękuję!
  • Odpowiedz
@bohomazy: Z takiego pułapu cenowego, Yamaha czy Ibanez będzie dobrym wyborem - szczególnie do postpunku. Na przykład Yamaha RBX374, poczciwy bas. Bądź jedna, jedyna gitara od ESP - ESP Ltd B50.

Nie mniej, jeśli byś chciała coś bardziej uniwersalnego to możesz uderzyć w Squiera (Vintage Precision Bass czy PJ) - dobre bassy robią, jeśli się nie mylę to @LordLookas ma jednego, więc Ci doradzi. :)

A jeśli ani jedno ani drugie,
  • Odpowiedz
@MrFruu: @bohomazy: dokładniej mówiąc mam japońskiego Fendera Jazz bassa z 1997 roku. Tyle że zapłaciłem za niego 2600zł, więc to trochę przekracza Twój budżet. Ale tak jak tu wyżej koledzy piszą, takie firmy jak Yamaha, Squier, Cort robią całkiem dobre, choć nieco droższe instrumenty na początek.

Ten bas który tutaj podałaś bardziej nadawałby się właśnie do funku - ma przetwornik typu humbucker (na obrazku opisany jako "musicman style"). Takie przetworniki
LordLookas - @MrFruu: @bohomazy: dokładniej mówiąc mam japońskiego Fendera Jazz bassa...

źródło: comment_Wkp3EY5vcuC55ZWnnieYtv1zz2iErHla.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bohomazy: bas wyglada na nienajgorszy. Jest to na pewno lepsza opcja niz taki najtańszy za 300zl, nawet gdyby był nowy. Squier robi dobre wiosła dla początkujących, zdarza sie ze nawet dobry egzemplarz zagra tak dobrze jak oryginalny Fender. Upewnij sie tylko czy chcesz precisiona jak ten, czy moze jazza. Precision ma mała możliwość regulacji brzmienia - gra praktycznie zawsze takim samym charakterem, jest swietny do punk rocka, rocka - np. dobrze
  • Odpowiedz
  • 0
@LordLookas rzeczywiście w takim przypadku lepszy byłby jazz, uwzględniając każdy pozytywny aspekt, który wymieniłeś :D

https://www.olx.pl/i2/oferta/squier-jazz-bass-CID751-IDpxGNw.html#:6ee419da27

http://allegro.pl/squier-by-fender-futeral-pas-przewod-indonezja-i7033277529.html#thumb/1

Który zdaje się być lepszym? Czy da się rozpoznać wizualnie rodzaj elektroniki? (Przepraszam, jeśli pytam o strasznie głupie rzeczy ;_;).

Dziękuję bardzo za pomoc, sama bym kupiła możliwe kota w worku.
  • Odpowiedz
@bohomazy: ten pierwszy wyglada całkiem niezle, progi tez wyglądają na niezużyte chociaz jedno zdjecie ze strunami tylko przesuniętymi nie pokazuje ich zbyt dokładnie, ale na pierwszy rzut oka wyglada ok. Drugi link pokazuje błąd ze aukcja nie istnieje. Elektroniki raczej nie poznasz po wyglądzie, jedynie jesli np. przetworniki maja namalowane logo firmy to mozna cos wiecej sie dowiedzieć z samego zdjęcia. Ale klasycznie precision i jazz bass sa instrumentami pasywnymi. Precel
  • Odpowiedz