Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś się zna na basach i mógłby mi poradzić? Bardzo przydała by mi się opinia o gitarze basowej Raven imm200, w ogóle opinia o basie, jeśli komuś się nudzi :') nie mogę znaleźć nic o niej na forach, bo podobno jest to nowa firma w Polsce. Czytałam, że to dobrej jakości gitary jak na niską cenę, tylko tyle wiem.
Żeby zarysowac sytuację: nie umiem grać kompletnie, chcę zacząć się uczyć gry na basie, 4 struny, chętniej pasywnym, ale są droższe, heh.
Czy ktoś wie coś o tej gitarze? Czy może ktoś polecić inną? Chciałabym kupić coś raczej w sklepie, jako nową rzecz, by mieć pewność, że wszystko jest poprawne, jak mówię, nie znam się, więc wolę nie zostać wykiwana :') może jednak warto kupić od kogoś używaną? będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
#kiciochpyta #gitarabasowa #gitara #muzyka
  • 23
@bohomazy: jak masz okazję obejrzeć te gitary na żywo to tak zrób i przyjrzyj się czy progi nie są powycierane, tzn. powinny być równe, zaokrąglone. Jeśli są spłaszczone w miejscach pod strunami to znak zużycia i przez to gitara może już gorzej brzmieć, brzęczeć, nie stroić jak powinna. Progi zawsze można przeszlifować, ale wiąże się to z wizytą u lutnika i kosztami. W takich pieniądzach te squiery najlepiej byłoby po prostu
@LordLookas: przesł#!$%@? sobie różne materiały z porównaniem precision i jazz, bo będę wybierać miedzy dwoma tymi ostatnimi typami, drugi bardziej mi lezy wizualnie, ale kij z tym, nie to jest najważniejsze, dam znać, jak zdecyduje, może jak kupie zarzucę jakimś zdjęciem, dziękuję bardzo za pomoc! nie omieszkam wrzucić czegoś kiedyś, gdy już nabędę umiejętności!