Wpis z mikrobloga

@Marcinowy: wpływy możesz mieć też w innym banku, ale wtedy mBank najprawdopodobniej poprosi Cię o ich udokumentowanie (wyciąg z konta albo zaświadczenie od pracodawcy).

Inna sprawa to czy musi być karta w mBanku? Bo ogólnie to - delikatnie pisząc - do najtańszych one nie należą (opłaty można uniknąć, ale trzeba sporej aktywności). Sprawdź ofertę innych banków. W Citibanku darmowa (bez warunków) jest karta Simplicity a wyrobić można ją w jednej z
@m50m:
@Bankobranie: Wpływy mam nieregularne, raz wyższe a raz niższe w danym miesiącu. Czyli można mieć kilkadziesiąt tyś na koncie, brak wpływów miesięcznych a karty się niedostanie?

Jakoś nie interesowałem się Citi. Jaki limit przyznają?
Jaki jest haczyk że karta od Citi jest ''darmowa''? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marcinowy: taka polityka banku. Liczy na aktywność klientów, zarobi na prowizjach (interchange przy płaceniu kartą), no a poza tym klienci w ramach karty mogą korzystać z systemu ratalnego no a wtedy już się za to płaci (ale to w każdym banku).

Ile przyznaje? Nie ma generalnej zasady. Bank ocenia zdolność kredytową i proponuje limit.
@Bankobranie: A jak nigdy nic nie brałem na raty, żadnej pożyczki, kredytu to lipa ze zdolnością?
Właśnie, jak wyglądają raty 0% przy płaceniu KK?
Powiedzmy jest sklep, daje raty 0%.
Kupuję coś za 2000zł na 10 rat po 200zł.
Płacę normalnie kartą kredytową i co miesiąc przelewam po 200zł na KK?
@Marcinowy: niekoniecznie. Możesz dostać.
Raty 0% to raczej za konkretne zakupy sklep daje. Przy karcie kredytowej jest okres bezodsetkowy i spłata (zazwyczaj do 50 paru dni) jest dokładnie takiej samej kwoty jaką wykorzystałeś. Później już są odsetki. Możesz to rozłożyć na raty (najczęściej tańsze niż zwykły kredyt/pożyczka), ale to już są koszty (prowizja za udzielenie, odsetki).
@Marcinowy, uzyskiwane dochody nie są jedynym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę analizując złożony przez Ciebie wniosek. Twoją zdolność kredytową oceniamy m.in. w oparciu o dotychczasową współpracę z innymi bankami, zatrudnienie oraz historię operacji na rachunku w danym banku. Zachęcamy Cię do kontaktu z ekspertem online, który sprawdzi Twoją ofertę specjalną i pomoże Ci wybrać najbardziej korzystną kartę kredytową:https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/ekspert-online/ :)Pozdrawiamy, Zespół mBanku