Wpis z mikrobloga

@BajerOp: @SpaceMonkey:
Gdyby chociaż delikatnie opis zmienił to można by podejrzewać, że chodzi o inne mieszkanie. Albo jak napisał BajerOp samą kwotę po Holendersku ale tutaj wyjebka po całości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do nauki języka to zdarzają się przypadki, że nawet jeśli masz stały kontrakt, mówisz po holendersku i takie tam ale nie masz holenderskiego dowodu osobistego to i tak będziesz miał ciężej bo
@Trique: Jak zadzwonisz to w jakim języku będziesz gadać imigrant? Po holendersku dostanie taniej, po ang dostanie drożej, będzie się kłócić to nic nie dostanie. Nie wiem jakie sam realia w Holandii po ogłoszeniu tylko widzą, że imigranta traktują gorzej. Mój komentarz pisałem też pół żartem pół serio ( ͡º ͜ʖ͡º)
@SpaceMonkey:
Załapałem żarcik, i jak najbardziej warto znać język (lub uczyć się go) kraju w którym się przebywa. Jednak nawet znajomość języka bez dokumentu obywatelstwa może niewiele dać.
I taki PS, sam również nie wynajął bym swojego mieszkania obywatelowi innego kraju nawet jakby po polsku mówił lepiej niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sylwester-stallone:
W Holandii jakoś od 2009-2010, nie pamiętam dokładnie. Języka się uczyłem w szkole przez kilka miesięcy z przerwami (urlopy itp), plus nauka przez komunikację z ludźmi i w pracy. Po testach wychodzi B1-B2, jednak z wymową niektórych bardziej złożonych słów mam problemy przez ich dźwięczność, podobnie jak z akcentowaniem niektórych wyrazów (uu/ui jak pisałem już wyżej).

Jak najbardziej język angielski jest wystarczający do normalnego życia w Holandii, załatwiania spraw urzędowych/ubezpieczeniowych