Wpis z mikrobloga

Kiedy myślę, że w UK już nic więcej mnie nie zaskoczy...

Taka sytuacja. Wynajmuję domek. Na nasz adres cały czas przychodzą listy i paczki do właściciela. Dzisiaj przyszła mała paczuszka do Cary Smith*. Zdziwiłem się, bo Cara to... pies właściciela. Napisałem do niego, a on poprosił mnie, żebym to otworzył i sprawdził, co jest w środku. Okazało się, że babka, która prawie rok temu sprzedała mu tego psa, wysłała psie przekąski i życzenia świąteczne "Dla Cary z rodziną".
Witamy w UK, gdzie pełna kultura oznacza wysyłanie kartek na święta dla kundelków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #emigracja #ciekawostki

*nazwisko zmieniłem
  • 49
  • Odpowiedz
  • 1
@Felidiusz świetna historia, bardzo mi się podoba :-) super miły gest. Ale to nie tylko w UK, zawsze dostaję paczki na święta od mojej rodziny i nie może zabraknąć tam prezentu dla mojego kota, na kartce też jest wpisany jako adresat :D
  • Odpowiedz
  • 2
@whiteglove mnie kiedyś właściciel zapytał o imię a ja myślałam że chodzi o psa i mówię Arek Kowalski, a to chodziło o właściciela czyli mojego dziadka, ale #!$%@?, w papierach pies jest swoim własnym właścicielem
  • Odpowiedz
@drzuo Patrzac na twoj profil to kazda okazja jest dobra do pieniactwa i patrzenia na innych z gory, co? Duzo kompleksow, ktore trzeba zakryc, hm?
  • Odpowiedz
@drzuo: Naprawdę wierzysz, że każdy, kto wyjechał do UK pracuje na zmywaku? Masz takie uproszczone myślenie? Ja akurat przez sześć lat mieszkania tutaj nigdy tego nie robiłem. Nie mam nic do osób pracujących na zmywaku, po prostu nigdy nie trafiła mi się taka praca. Owszem, zaczynałem od prostych prac fizycznych w sklepach, ale już po roku byłem team leaderem w sklepie i robota przestała być taka powtarzalna (trzeba było sprostać
  • Odpowiedz
@Felidiusz: Póki co mi się nie opłaca ale kto wie może kiedyś uda mi się trafić do tego raju gdzie psom prezenty wysyłają. W tej brudnej i obranej polsce to co im najwyżej ktoś może kopa sprzedać albo zakopać żywcem. O tak zachód taki wspaniały nie to co tu
  • Odpowiedz
@drzuo: Skoro tak uwazasz, to Ty powinienes wyjechac. Mi sie tam Polska podoba i z checia odwiedzam. Osobiscie nie potrafie sie rozdwoic i zyc w kilku miejscach na raz. Mysle, ze @Felidiusz tez nie jest antypolakiem. Uwazam natomiast, ze dalej plujesz bullshitem, bos pieniacz.
  • Odpowiedz
@hazadSK: Widzę że trzeba pisać XD wszędzie bo nie rozumieją sarkazmu. Mi jest w PL dobrze ale widzę że wy nienawidzicie tego kraju do tego stopnia że nawet to że jakaś babka swojemu byłemu psu wysłała ciasteczka jest okazją do szkalowania i pokazywania jaki to zachód jest lepszy XD. Dziwi mnie że jeszcze po polsku piszecie przecież to się zapomina po tygodniu na wyspach i tylko w ingliszu rozmawia
  • Odpowiedz