Wpis z mikrobloga

Achilles nie jest postacią historyczną podobnie jak Jezus - jeden i drugi jest mitologicznym synem bożym, więc dlaczego zmiana koloru skóry u jednego ci przeszkadza a u drugiego nie? Jak może być białoskóry JEZUS, no bez jaj.


@NoKoments: Dla wykopków nie ma nic pomiędzy albo inaczej, jest pomiędzy, ale wtedy gdy się podoba. Ciapak? -beee, każdy ciemniejszy to będzie ciapak czy to Hindus czy Gruzin. Biały Jezus - jeszcze jak (#!$%@?
@yahoomlody: Wydaje mi się, że twórczość wszelaka polega w sporej mierze na tym by tworzyć coś co wcześniej nie gościło w głowach odbiorców, tak więc to dosyć słaby argument. Powstał przecież już film "Troja" wyglądający tak ja każdy sobie wyobrażał - po co komu powtórka?
Poza tym, że Ahilles był biały to w dodatku posługiwał się starożytną greką, a nie angielskim, nosił inne kolory niż to sobie wyobrażamy, a wokół niego
Ahillesa jako przystojnego, białego kozaka już widziałem to na #!$%@? mi powtórka?


@Elaviart: Ale przecież kolor skóry aktora nie oznacza że film będzie identyczny XDDD Z takim myśleniem to nikt by nie zrobił filmu z Hitlerem bo przecież każdy go już kiedyś na innym filmie widział więc byłaby powtórka.
@Asterling: A gdzie ja napisałem, że film będzie identyczny? xDDD Skup się, pisałem przecież tylko o postaci Ahillesa. Postaci mitycznej, a nie historycznej, znanej z fotografii jak Hitler.
@Asterling: Jedną postać znamy z pojedynczych mitów sprzed tysięcy lat, drugą z tysięcy fotografii, historycznych źródeł i ludzkiej pamięci sprzed niecałych 80 lat. Ależ nie ma absolutnie żadnej różnicy, to to samo xD
@Elaviart: Ale po raz kolejny powtarzam że to nie zmienia faktu że wygląd Achillesa był jasno opisany. A ilość źródeł nie ma kompletnie żadnego znaczenia bo niby co to ma do rzeczy XD ?
@Asterling: Skoro wygląd postaci został zmyślony, co znamy na podstawie pojedynczego źródła to nie ma żadnych przeszkód by wymyślać nowe wariacje na ten temat. W ten sposób serial równie jasno i sensownie opisze alternatywny wygląd Achillesa. To samo było z Lancelotem, z którego też zrobiono w jakimś serialu czarnucha.

Serio nadal nie wiem jak można z czegoś takiego zrobić problem, na dodatek porównywalny z przeinaczaniem współczesnej historii jak w tych głupkowatych
ten sposób serial równie jasno i sensownie opisze alternatywny wygląd Achillesa. To samo było z Lancelotem, z którego też zrobiono w jakimś serialu czarnucha.


@Elaviart: No ale błagam trzeba też się trzymać realiów chyba że ktoś chce po prostu zrobić głupkowatą komedię w stylu poznaj moich spartan XD To jest po prostu zwyczajny brak szacunku dla wszystkich ludzi z których krajów te mity i legendy pochodzą. To tak jakbyś robił film
@Asterling: Ale jakich realiów, starożytnej Grecji które znamy z pojedynczych resztek źródeł, a w zdecydowanej większości z wyobraźni? Język angielski którym będzie się posługiwał Achilles, czy wiele pospolitych przekłamań w wyglądzie przedmiotów czy architektury (szczególnie ich barw) też ci będą przeszkadzały bo niezgodne z "realiami"?
Brak szacunku xD Skąd wiedza o tym jak bardzo obrażeni zostali Grecy? Może potrafią myśleć i zachować odpowiedni dystans do legend, mitów czy bajęd?

To tak
Brak szacunku xD Skąd wiedza o tym jak bardzo obrażeni zostali Grecy? Może potrafią myśleć i zachować odpowiedni dystans do legend, mitów czy bajęd?


@Elaviart: Widziałem komentarze Greków na wielu stronach i każdy jest przynajmniej oburzony żeby nie powiedzieć że nawet mocniej.

To w tym serialu mają grać sami czarni? Jeśli nie to nie rób #!$%@? z logiki nawet jak ci pasuje pod retorykę - nie, nie sądzę by jakiś pojedynczy
@Asterling: Umknął ci spory fragment mojej wypowiedzi - język angielski którym będzie się posługiwał Achilles, czy wiele pospolitych przekłamań w wyglądzie przedmiotów czy architektury (szczególnie ich barw) też ci będą przeszkadzały bo niezgodne z "realiami"?

No internetowe komentarze już mają to do siebie, że stanowią wyrazy oburzenia, dlatego nie są zbyt wartościową postawą wniosków. Pytałem o coś bardziej wiarygodnego - jakieś ogólnokrajowe petycje, zorganizowany grecki bojkot? Przy w/w murzyńskim Lancelocie czy