Wpis z mikrobloga

#budownictwo #fizyka #pytanie Wykonuje stropodach pełny z warstwami spadkowymi ze styropianu przez co w niektórych miejscach jest 15 cm a w innych 35cm izolacji, czy lokalizując kominki wentylacyjne powinienem podzielić dach na 4 równe pola (np kwadrat na 4 mniejsze) i w środku każdego umieścić kominek czy zagęścić je w strefie gdzie izolacja jest grubsza (w okresie letnim podgrzana para wodna będzie szukała najwyższego punktu i tam będzie się gromadzić). Poratuje ktoś bo nie wiem czy dobrze to rozumiem
  • 14
@Piwniczniak13: gdybyś robił wełnę to kominki są konieczne. Jeśli robisz ze styropianu to dobrze jest zrobić jeszcze chudziak z zaprawy cementowej na wierzchu ze wszystkimi koniecznymi spadkami. Na koniec membrana np Resitrix
@Piwniczniak13: myślę że dobrze byłoby zrobić jeszcze warstwę betonu pod papą bo po pierwsze wiatr tak łatwo jej nie zabierze a po drugie nie będzie narażona na aż tak duże zmiany temperatury,no i nie będzie potrzebne kołkowanie
@Piwniczniak13: robiłem ostanio u siebie pokrycie nowego stropodachu.

Układ warstw podobny, czyli strop, paroizolacja, wycięte kliny spadkowe ze styropianu, styropian 20cm, papa podkładowa i papa wierzchniego krycia.

Kominki zastosowałem w miejscach gdzie jest najwyżej, czyli najwięcej styropianu. Wylewki po długich rozmowach z wykonawcami bym nie robił. Zbyt dużo wilgoci, która nie bardzo ma którędy wyjść.