Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow Moja żona mi powiedziała tydzień temu, że się odchudza i ja mam z nią (sam twierdze, że nie potrzebujemy tego no ale). No i poprosiła mnie, żebym ją wspierał, nie pozwalał jej jeść. Więc ja się zapytałem czy mam być konsekwentny - usłyszałem tak. Wczoraj wchodzę do pokoju a ona je Chipsy Lays paprykowe: Pierwszy sygnał alarmowy, powiedziałem odłóż i nie jedz - o na na to,że "emka" leci i tylko trochę sobie zje. #!$%@?łem kopa w chipsy (nie uderzyłem żony) tak, że były w całym salonie - powiedziała, mi że mnie #!$%@?ło i do tej pory jest obrażona. Niestety te chipsy, które wylądowały na kanapie - zjadła :(:(
  • 99
  • Odpowiedz
  • 0
Typowa dla kobiet motywacja do czego kolwiek. Pewnie marysia z pracy straciła trochę kg bo sie przeglodzila z 3dni
  • Odpowiedz
@samuraj24: w odchudzaniu nie chodzi o to by sie odchudzac. Tylko zeby o tym mowic jaki to wielki trud nie zjesx czegos tam i jak to ona sie nie stara zeby byc chudszą, niestety nigdy nie wychodzi ale mobilizowac trzeba bo to wazne. I tak w kolo xD taka to ichniejsza logika
  • Odpowiedz
@marihlana123: @samuraj24: serio nie maja znaczenia wartosci odzywcze i skladniki pokarmu? Znaczy jakbym wypil litr oleju potem zapil to 3 litrami cocacoli to bym nie utyl bo kalorie sie zgadzaja? To glownie weglowodany zamieniaja sie od razu w tluszcz. Jedzac sama piers z kurczaka mozna nawet umrzec bo nie ma tluszczu xD Indianie chyba kiedys woleli glodowac niz jesc kroliki bo szybsza smierc jest od jałowego jedzenia. To
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Ziom,ale ja mowie o odzywaniu stricte redukcyjnym. Kazdy glupi wie ze jakbys zarl tylko chipsy i popijal cola no to mozesz bys nie przytył. Ale po paru tygodniach/miesiacach byl wrakiem czlowieka przez brak tlusczy,i białka.
  • Odpowiedz
Poza tym,nadal mam racje xD
Smieciowego zarcia mozesz jesc mniej bo jest bardziej kaloryczne
500g kurczaka=500kcal. Nazresz sie jak #!$%@? xD
120g chipsów-=600kcal. Nie odczujesz bo zezresz podczas ogladania filmów.
  • Odpowiedz
  • 5
@lubielizacosy: Wartości odżywcze i skład mają wpływ na stan zdrowia, ale jeśli chodzi o sama masę ciała to kalorie nie wezmą się z powietrza. Kalorie przyjęte - kalorie spalone to wyznacznik tego, czy się przytyje, schudnie czy utrzyma wagę
  • Odpowiedz
Jest niewielka różnica, ponieważ białko ma znacznie wyższy efekt termiczny (TEF/SDA) niż tłuszcze czy węglowodany (w sensie organizm musi zużyć więcej energii, żeby skorzystać z białek niż z tłuszczów).


@heheszkant: Wartość energetyczna podawana na opakowaniu już to uwzględnia, podobnie średnią część energii z jedzenia która przejdzie przez układ pokarmowy ale nie zostanie wchłonięta.
  • Odpowiedz