Wpis z mikrobloga

Mirki, do mojego domu rodzinnego przyjechała policja i się pytali o mnie, bo podobno w 2014 r. kupiłem nielegalnego windowsa i jakąś grę. Za ch*j sobie nie przypominam takiej sytuacji. Możliwe, że pobrałem coś kiedyś z torrentów, ale nie kupowałem nigdy żadnych piratów. Mam się zgłosić na komisiariat kiedy wrócę do domu, w celu złożenia zeznań (???). Nie wiem co o tym myśleć. Co mi może grozić w takiej sytuacji, jeśli mi to udowodnią?

#policja #prawo #torrent
  • 23
@feelbadinc: Dziwne, ze tego typu sprawy odgrzewaja. Nie przedawniaja sie? No nic, jak na koncie w allegro nie bedziesz mial wpisu, a mysle, ze nie bedziesz mial, bo to zbyt dawno bylo, to w jaki sposob oni chca to ogarnac? Zebys sie przyznal za cos, za co nawet nie jestes pewny, ze zrobiles, bo nie pamietasz? Spytaj sie ich, jesli mozesz, skad maja takie informacje i dlaczego akurat teraz z tym
@panpszemyslaw: Sprawdzałem już historie transakcji na allegro, nie ma tam nic. Sprawdzałem nawet maila, ale to samo; zero śladów po transkacjach <2016. Myślę, że po prostu muszą z czystego obowiązku sprawdzić jakieś z dupy wyjęte zgłoszenie. Na początku trochę spanikowałem, ale teraz myślę, że nic mi raczej nie zrobią. Jedyne co mi śmierdzi, to to, że policja była osobiście. W sumie to wieś, więc może się nudzą...