Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki/Mirabelki

Mam pytanie orientujecie się może od jakiej kwoty bank wysyła informacje do skarbówki (mówiąc wprost chodzi mi o przelew w wysokości 75 tyś zł z mojego konta do innej osoby), w sumie to już drugi większy przelew w tym roku i zastanawiam się czy nie będę musial latać na wyjaśnienia, w sumie kasa zarobiona w legalnej pracy ale po co się tłumaczyć i to w US

#pytanie #banki #bankowosc #finanse
  • 24
@kamillo007: obowiązkowo transakcje powyżej 15kEUR, ale banki mogą zgłaszać też mniejsze kwoty (to zależy od ich polityki), dodatkowo jeśli wykonasz kilka mniejszych przelewów, a bank się dopatrzy, że mogą one iść do jednego odbiorcy to też ma obowiązek zgłosić.

jeśli robisz duży przelew to lepiej zastanów się jak to rozwiązać, bo osoba której go zrobisz będzie musiała prawdopodobnie opłacić podatek od darowizny... (chyba, że to rodzina, to wtedy trzeba tylko do
@DWMT: nie widzę problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko za każdym razem w sumie coś z tego dostałem za 1 razem auto do dilera z salonu a teraz deweloper wyda klucz do domu, więc co proponujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kamillo007 no to jedynie skarbówka może się zainteresować kupnem domu - ale to dopiero po akcie, notariusz wtedy zgłosi i mogą się zainteresować skąd masz siano - ale jak forsa z roboty to będą widzieć pity.
@kamillo007:
jeżeli transakcja nie będzie podejrzana pod innymi względami to nikt cię tam na wyjaśnienia nie będzie wzywać. Czy to sobie wyobrażasz ile jest dziennie przelewów na takie kwoty?
W każdym razie - informacja którą dostałeś i tak ci nic nie daje. Wysłać przelew i tak musisz, a wpływu na działania skarbówki i tak nie masz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@eaxene: W sumie chyba mogę wpłacic kasę na miejscu u dewelopera, chociaż w tym roku jak kupowałem samochód to salon powiedział że nie ma takiej opcji jedynie przelew...

@Daddywog: Składam w PL jedynie pit 0. Pracuję oficjalnie w Liberii a Polska nie ma umowy z tym krajem, aczkolwiek umowę o prace itp mam, ale przelew do dewelopera chyba nie jest podejrzaną transakcją ;)
Pracuję oficjalnie w Liberii


@kamillo007:
co do zasady przelew do dewelopera nie jest niczym nadzwyczajnym i wartym szerszego kontrolowania, ale kupno nieruchomości w polsce przy jednoczesnej oficjalnej pracy w liberii już zaczyna być warte kontroli ( )
@Daddywog: byłem w 2015 i 2016 roku wezwany do US sprawa skomplikowana bo w sumie liczy się to gdzie Armator (właściciel staków ma zarząd firmy) po ogniu pytań za każdym razem kończyło się miło.

Marynarz uzyskujący dochody z korzystnych podatkowo źródeł np. z Wielkiej Brytanii, ze Szwecji, z Niemiec, z Cypru, z Malty, z Nowej Zelandii itp. nie ma obowiązku składania zeznań podatkowych w Polsce, gdyż dochody te nie podlegają opodatkowania
@kamillo007 w tych krajach tak ponieważ ma zastosowanie metoda wyłączenia z progresją, brak umowy->metoda proporcjonalnego odliczenia z brakiem prawa do ulgi, ponieważ Liberia jest wpisana na listę rajów podatkowych