Wpis z mikrobloga

OJAAAAAAAAAA!!

Jaki prezent dostałem w Secret Santa 2017 na reddicie to jestem w szoku! :D
Pierwszy raz ever brałem udział, po wielu latach w końcu się przekonałem.... I NIE ŻAŁUJE ANI MINUTY! Najwięcej przyjemności sprawiło mi przygotowywanie paczki dla mojej pary wraz z moim #rozowypasek Jakie ona ma pomysły, to głowa mała! Nie nadążałem notować i wymyślać, ona już miała wszystko wymyślone na poczekaniu jak tylko wspomniałem o zabawie! Gdyby nie ona, to by nie wyszło tak ekstra! (:*) Dziękuję kochanie! (wiem że to czytasz)

Ale ten post nie o tym.. Pierwszy udział i tak wspaniały prezent, jestem zaskoczony!
Dostałem kompletny "Internet of Things starter kit" !!! Z mnóstwem sensorów, czujników, wykrywaczy, płytek, kabli, do tego arduino i instrukcje...
WOW! #programista15k here więc prezent genialnie trafiony! Przy każdej okazji zastanawiam się jak można by coś przeprogramować żeby działało lepiej, korzystniej, żeby działało tak jak ja tego chce.... i teraz będę mieć taką możliwość! :D
Nigdy nie mogłem się zebrać żeby taką przygodę rozpocząć, ale teraz, myślę że nadszedł ten czas :D

Na początek na pewno przejdę wszystkie załączone tutoriale, a potem obmyślę plan na jakiś większy projekt - jeszcze nie wiem co! - Jak macie jakieś świetne pomysły, to walcie w komentarzach! :D

#reddit #secretsanta #redditgifts #prezent #chwalesie #arduino #internetofthings
Kramarz - OJAAAAAAAAAA!!

Jaki prezent dostałem w Secret Santa 2017 na reddicie to ...

źródło: comment_wztMSd1senKaQFxOnwEe4nnhk6wIdjGl.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Kramarz: ...tymczasem na Wykopoczcie ludzie dostają jakieś śmieci czy inne Mikołaje z czekolady (òóˇ)
Pomysłu na wykorzystanie tego cuda nie mam, ale gratuluję zdobyczy :D
  • Odpowiedz
@Kramarz: powodzenia w realizowaniu czegoś realnego.

nie tak dawno analizowałem dłuugo możliwości IoT w mieszkaniu i jasne, na arduino czy rpi mogę zrobić wszystko w 1-2 dni per pokój a nawet mniej. tyle, że to będzie fajnie działać na stole gdzie to złożę. gotowa implementacja ma miliony problemów o ile nie jest robiona na etapie budowy domu albo ponownego położenia instalacji elektrycznej. chyba, że ktoś chce się bawić w RF typu
  • Odpowiedz
@Sash_a: @FLOLPROBA: to robi dokładnie to co chciałbyś żeby robiło... chcesz wstawić wode na kawe zanim się obudzisz? nie ma problemu, chcesz wstawić pranie tak zeby sie skonczylo jak wrocisz z pracy? jasne! Chcesz aby wezwać straz pożarną jak czujnik dymu zareaguje? Już się robi! Wszystko jest z tym możliwe... jak by mieć do tego drukarke 3d, to tak naprawde ogranicza Cie tylko wyobraźnia
  • Odpowiedz