Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Proszę o polecenie mi czegoś, co mogę sobie posłuchać przy pracy i w drodze do/z pracy. Jak jeździłem pociągiem to pochłaniałem książki, ale teraz jak jeżdżę samochodem to już pozostają mi tylko audiobooki...
Lubię książki z fantasy, lub z elementami fantasy.

poniżej lista pozycji które słuchałem/czytałem i które mi się podobały:
J. Piekara - Alicja
Charakternik
Cykl Inkwizytorski
Przenajświętsza Rzeczpospolita
Mój przyjaciel Kaligula
Pan Lodowego Ogrodu
Szubienicznik

Paweł Majka
Pokój światów

Peter V. Brett
Cykl Demoniczny

Adam Przechrzta
Cykl: Demony

Jarosław Grzędowicz
Księga jesiennych demonów
Hel 3

Andrzej Ziemiański
Pomnik Cesarzowej Achai
Achaja

Andrzej Pilipiuk
Oko jelenia

Mike Carey
Felix Castor

Michał Gołkowski
Komornik

A to strasznie słabe pozycje,l które mi się nie podobały:

Brandon Sanderson - Droga Królów
Geoffrey Huntington - Czarodzieje Skrzydła Nocy
Cassandra Clare - Miasto kości
Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga
No i jeszcze Wiedźmin Sapkowskiego był dość.. nijaki, więc proszę nie polecać :)

Może ktoś coś od siebie dorzucić w klimatach podobnych do listy wyżej?

#audiobook #audioteka #ksiazki #fantasy
  • 12
@dertom: Nie, żadne horrory. Cykl demoniczny to takie dosyć lekkie czytadło fantasy. Świat alternatywny, rozwój ok średniowiecza, demony wyłażą w nocy z odchłani(tzn przez ziemię się materializują) i ludzie siedzą w domach z runami ochronnymi wyrytymi na zewnątrz, aż jakiś ziomek postanawia zacząć z demonami walczyć jakimiś runami ofensywnymi o których wiedza została prawie zapomniana. Lekkie, bardziej dla młodszych osób.

Demony to bardzo fajny cykl. O oficerze ZSRR, który robi w
@gumis112211: Tak, gdzie każda postać ma inny głos (tzn mówi inny aktor) oczywiście wszystko zrobione profesjonalnie osobiście przesłuchałem tak ''Lśnienie'' Kinga, Blade Runner Dicka i Trylogię Husycką Sapkowskiego
@gumis112211: a faktycznie, nie czytałem chyba nic Piekary więc tylko po łebkach przejrzałem tytuły.
Z książek jeszcze "Czarna kompania" Cooka, "Abhorsen" Nixa, ale nie widzę nigdzie audiobooków
A co do audiobooków 3D, słuchałem tak chyba dwa pierwsze tomy sagi o wiedźminie, super sprawa