Wpis z mikrobloga

Jestem mało towarzyską osobą i nie przepadam za poznawaniem nowych ludzi (mam jednak kilku świetnych znajomych, stuprocentowym piwniczakiem nie jestem). Spotkanie z bliskim znajomym, z kimś, kogo lubię – bardzo chętnie. Naraz z kilkoma osobami, które słabo znam albo, co gorsza, jakaś impreza? Wymiguję się jak mogę. Kilka razy wykręciłam się tak ze spotkania na piwie z ludźmi z pracy, dodatkowo w firmie zawsze byłam skupiona na obowiązkach zamiast na ploteczkach, przez co nie raz słyszałam komentarze, że jestem dziwna i nie chcę się integrować. Szczęśliwie od jakiegoś czasu pracuję zdalnie.

Kilka dni temu szef rozesłał maila o "spotkaniu przedświątecznym". Mieliśmy "trochę podsumować rok, trochę posiedzieć przy stole". Mój dział spotyka się co jakiś czas i omawiamy różne rzeczy, więc myślałam, że to będzie coś w tym stylu, tylko na luzie, przy kawie i ciasteczkach. O ja naiwna... Długi stół pokryty obrusem, kawa, alkohole i informacja szefa, że "chłopaki pojechały po ciepłe danie". Koleżanki i szef oczywiście wciskali mi jedzenie, musiałam kilka razy odpowiadać, że nie, dziękuję, nie jestem głodna, a tak w ogóle to nie spodziewałam się wigilii (rok temu nie było). Siedziałam cicho między dwiema dyskutującymi grupkami osób, które ledwo znam (dwóch osób nie znałam w ogóle), odpowiadając na komentarze koleżanek, dlaczego w ogóle przyszłam, że nie wiedziałam, że szef szykuje imprezę. Czekałam na to "podsumowanie roku", jednak po godzinie wkurzyłam się i poszłam.

Mam wrażenie, że towarzyscy ludzie myślą, że wszyscy są tacy jak oni. Że każdy lubi siedzieć z grupą ludzi, jeść i pić. A kiedy ktoś jest inny, obowiązkowo trzeba to komentować. No czemu nic nie mówisz, czemu tak siedzisz, uśmiechnij się, zjedz coś, powiedz coś, zrób coś. Takie sytuacje sprawiają, że jeszcze bardziej zamykam się w sobie i nie lubię ludzi. Akceptujmy się nawzajem no...

#gorzkiezale #pracbaza
  • 25
@niemiec: O, może wiesz, dlaczego mimo tego, że tyle osób robi zdjęcia, to potem ciężko znaleźć cokolwiek w internecie? Na TWB wrzucą ze trzy osoby, ktoś na WRP, ktoś na fejsbuka i tyle. A mnie strasznie ciekawi, w jaki sposób różne osoby fotografują tę samą scenę. Gdzie jeszcze szukać?

@Cebulakk: A gdyby tak zrobić imprezę dla osób, które nie lubią imprez? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wbij w normiki. Czasem, mimom ze towarzyskim, w dupie miewam. Przyzwyczajo sie i przestano. A wiesz jak to po alkoholu. Rozsupłe języki i tyle. Sam takich jak Ty czasem próbuje wciągnąć w rozmowę, bom ich ciekaw i osobowości. Ale sam czasem jestem jak Ty. Zaleznosc towarzystwowa. Tak jak inni. Radze byc sobą. I za nic mieć. Masz przecież te osoby, które są swoje :)