Wpis z mikrobloga

@Catacombe: Tak mówisz, jakby PiS miał już wiecznie rządzić. A może za dwa lata stracą władzę i kto inny będzie miał prawo nominowania, a nie kontrolowania sędziów. Sędziowie pozostają niezależni.

@rudy2007: Podam jeden przykład: afera korupcyjna w Sądzie Apelacyjnym. Natomiast każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z wymiarem sprawiedliwości w dowolnej sprawie, nawet w sprawie spadkowej doskonale wie, że obecny system zwyczajnie nie działa i jest antyobywatelski.
  • Odpowiedz
Podam jeden przykład: afera korupcyjna w Sądzie Apelacyjnym.


@PozytywistycznaMetamorfoza: ta, gdzie byłemu prezesowi sądu sąd dyscyplinarny uchylił immunitet? To ma czego dowodzić?

Natomiast każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z wymiarem sprawiedliwości w dowolnej sprawie, nawet w sprawie spadkowej doskonale wie, że obecny system zwyczajnie nie działa i jest
  • Odpowiedz
ta, gdzie byłemu prezesowi sądu sąd dyscyplinarny uchylił immunitet? To ma czego dowodzić?


@rudy2007: Udowadnia to, że przez całe lata w sądzie apelacyjnym, który jest ogromną instytucją istniała mafia na najwyższych szczeblach, czyli masa ludzi o tym wiedziała, ale nikt nie reagował. A to jest tylko jeden z wielu ważnych sądów w Polsce.

Poza tym PiS nic nie chce reformować tylko dać więcej władzy Ziobrze i Partii. Jak Ziobro wykorzystuje władzę widać po tym co odwala jako prokurator generalny. Gdzie ma prawo widać po tym co odwalał rząd, którego był
  • Odpowiedz
Natomiast wolałbym abyśmy spierali się na argumenty,


@PozytywistycznaMetamorfoza: w jaki sposób nadanie Ministrowi Sprawiedliwości (który jest jednocześnie Prokuratorem Generalnym!) możliwości arbitralnego odwoływania i powoływania prezesów sądów oraz sędziów funkcyjnych, ma przyczynić się do naprawy wymiaru sprawiedliwości? Dlaczego głosowanie na członków KRS ma się odbywać na zasadzie głosowania na listy a nie na poszczególnych kandydatów? Dlaczego sędzia nie ma możliwości decydować o momencie przejścia w stan spoczynku? Dlaczego np. taki lekarz
  • Odpowiedz
Udowadnia to, że przez całe lata w sądzie apelacyjnym, który jest ogromną instytucją istniała mafia na najwyższych szczeblach, czyli masa ludzi o tym wiedziała, ale nikt nie reagował.


@PozytywistycznaMetamorfoza: i co to zmienia? Nie ma pisowskich "reform" sądownictwa, jest śledztwo CBA, jest proces członków mafii. Co ty próbujesz sugerować? Że a za peło to wszyscy wiedzieli ale nie chcieli powiedzieć, a teraz przyszedł dobry szeryf Ziobro, który nie wiedział (bo złe peło mu nie powiedziało) ale zareagował? xD

A to jest tylko jeden z wielu ważnych sądów w Polsce.

A afera w jednym oznacza, że afery są w każdym jednym więc trzeba każdy jeden wyczyścić i na prezesów dać dobrych partyjniaków, jak
r.....7 - > Udowadnia to, że przez całe lata w sądzie apelacyjnym, który jest ogromną...
  • Odpowiedz
I tak mało kogo to obchodzi. Wiekszosc patrzy tylko na własną michę i 500+. Zresztą obecny system sądownictwa to dno i wodorosty. Zamieni pis tylko tyfus na cholere. Jak możnowładca w tym starym jak i pewnie w nowym systemi tak samo będzie mógł kmieciami pomiatać.
  • Odpowiedz
@PozytywistycznaMetamorfoza: > Jeżeli się mylę i wyprowadzą czołgi na ulice

I to opozycjonistów opisuję się jako oderwanych od rzeczywistości... Prl "całkiem spoko" w tych przerwach, kiedy nie wysyłał czołgów na ulice (czyli przez większą część swojego trwania). Tak przewidywalna, delikatnie mówiąc "niefrasobliwość", połączona z przekonaniem że "jakoś to będzie", a metodę gotowania żaby stosuje się tylko na żabach.

nie ulegam rozpętanej histerii, bo doskonale ją znam z lat 2005-7. Teraz jest identycznie, a ja drugi raz się nie daje
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: > Zamieni pis tylko tyfus na cholere

Nie, zamieni tyfus na tyfus i cholerę.

w tym starym jak i pewnie w nowym systemi tak samo będzie mógł kmieciami pomiatać


Mentalność niewolnika przez Ciebie przemówiła, "będzie co ma być"
  • Odpowiedz
Tak, wszystkie działania PiS jasno wskazują na to, że mają zamiar prędko oddać władzę


@rudy2007: O te fakty właśnie wszyscy angażujący się w dyskusję trolle i zwolennicy "dobrej" zmiany kompletnie ignorują. Przecież "histeria".
  • Odpowiedz
@Nadwirus: ale przecież on nie jest zwolennikiem, tak zapewnił. ( ͡º ͜ʖ͡º) To chyba przekaz dnia jakiś, bo bodajże Winnicki w telewizorze przed chwilą pieprzył, że u nas jest super bo nie jest jak w Turcji.
  • Odpowiedz
@rudy2007: > on nie jest zwolennikiem

Mnie w innej dyskusji pisał, że uważa obecny rząd za najlepszy po 89r. Może był obiektywny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

że u nas jest super bo nie jest jak w Turcji


Cieszcie się, że nie jest gorzej i nie narzekajcie. Ważne, że lewaków boli dupa i że nie strzelamy, ale nie przeciągajcie struny. "Taka kobieta co to idzie protestować na
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Kolego drogi tylko ze ja ironizowalem, jestem calym moim prawym konserwatywnym serduszkiem za ta ustawa, bo wbrew wielu ludzi protestujacych przeciwko tej ustawie ja ja przeczytalem przemyslem wyciagnolem wnioski i spytalem znajomego radce by mi wyjasnil czegos co nie rozumiem, mozna ja by poprawic ale ogolnie jest dobra :)
  • Odpowiedz