Wpis z mikrobloga

Dzisiaj prezentuję japoński samochód, który jest moim japońskim samochodem ulubionym; ze świętej czwórki legendarnych Honda NSX, Mazda RX-7 i Nissan Skyline, wybrałbym właśnie niego. Pewnie dlatego, że będąc małym chłopcem obejrzałem film pt. Szybcy i wściekli, w którym ten model należał do głównego bohatera i wyczyniał tam takie cuda, że zapamiętam je do końca życia. A sam wygląd Supry przypomina mi beznamiętnego cyborga z anime w stylu Ghost in the Shell.

Ostatnia generacja skrzydlatej Toyoty Supry powstawała w latach 1992-2002, w Europie napędzana sześciocylindrowym silnikiem 2JZ-GTE razem z dwiema turbinami troszczącymi się o eliminację turbodziury zarówno na niskich, jak i wysokich obrotach. Dostarczał on 324 KM i 427Nm momentu obrotowego przy 4000 obr/min. Oczywiście napęd przenoszony był na tylną oś, co czyniło ją znakomitym driftowozem.

Symbol TRD na tylnej klapie znaczy "Toyota Racing Development" - jest to fabryczny tuner Toyoty

Szkoda, że z biegiem lat japońskie samochody zatraciły gdzieś swoją charakterystyczną lekkosć i bezkompromisowość.

#rzetelnafura #motoryzacja #samochody #toyota #jdm #jdmboners #carspotting
DerMirker - Dzisiaj prezentuję japoński samochód, który jest moim japońskim samochode...

źródło: comment_HKJ3bbSmPsHVFP3ALlG7tSq8JouxeNYb.jpg

Pobierz
  • 32
Symbol TRD na tylnej klapie znaczy "Toyota Racing Development" - jest to fabryczny tuner Toyoty


@DerMirker: Co ciekawe na bliskim wschodzie i Azji wschodniej nadal można kupić nową Toyote z fabrycznym pakietem TRD, nawet zwykłego Yarisa można tak doposażyć. Jest to najwyższa wersja wyposażenia obejmująca min. silnik 1.5, bardziej sportowe zderzaki, aluminiowe felgi i luksusowe wnętrze zawierające skórzana tapicerkę. Ciekawi mnie dlaczego na Europejskim rynku Toyota nie oferuje takich pakietów?
w.....a - >Symbol TRD na tylnej klapie znaczy "Toyota Racing Development" - jest to f...

źródło: comment_CoXsFMw1rcNRtLmDytR6gANMuyiNxAej.jpg

Pobierz
Toyota na Azję ma dużo więcej modeli min. mini-vana Avanza i Sienta, dwa 7-mio osobowe vany Sienna i Alphard, terenówkę Rush i luksusowego SUVA Fourtuner. Tylko na Europejski rynek wysyłają gówno dla dziadków i przedstawicieli handlowych.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Wiem :) Na USDM też ma ciekawe modele. Tylko Europa = modele dla dziadków i przedstawicieli.
@DerMirker najładniejsza toyota jaka powstała. Ja się zakochałem od pierwszego spojrzenia a jak usłyszałem ja na żywo to musiałem się przebrać XD
@Tomeek nie przesadzaj ;) nie wygląda źle ;) faktycznie że po tuningu nawet delikatnym wygląda lepiej oczywiście jak jest zrobiony ze smakiem ;)