Wpis z mikrobloga

Gumisie- Grupa hakerów która buszowała w latach 90 i na początku XXI wieku w Polskim internecie. Zasłynęli głównie z ataków na NASK i TPSA – w tym filmie dowiesz się trochę o historii pierwszych kroków internetu, jak łączono się przez modemy,kiedy Gumisie zaatakowali poraz pierwszy oraz inne informacje na temat tego ugrupowania.Zapraszam!

Link: https://www.youtube.com/watch?v=PEATQB0Whzw&feature=youtu.be

#tworczoscwlasna #youtube #siecikomputerowe #informatyka #hacking #hackingnews #hackernews #rudalke

Wołam @Cesarz_Polski na życzenie.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rudalke: Wydaje mi się, że trochę przesadzasz w kwestii tego, że w Polsce mieliśmy "archaiczny" Internet - bo na owe czasy w Europie każdy wdzwaniał się Dial-upem - zresztą to co jest wrzucone na filmiku to logowanie się do amerykańskiego AOL - w przypadku Polski wyglądało zupełnie inaczej i inaczej było też rozliczane. W Polsce rozmowy nawet lokalne były rozliczane per minuta lub per impuls - 3 minuty lub 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@brokenik A dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na te fakty.Oczywsicie nie porównuje dzisiejszych czasów do tamtych,technologia diametralnie się zmieniła,chciałem podsumować że kiedyś dużo łatwiej było o takie "hakowanie" ale pomyślałem że to raczej przyjdzie odrazu na myśl osobie oglądającej.Cały film opiera się na materiałach które można znaleźć w internecie,poprostu zebrałem to wszystko do kupy,poczytałem co ludzie kiedyś o nich pisali i pyk,powstało coś takiego :)
  • Odpowiedz