Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu udało mi się ustrzelić Leagoo S8 na banggood z obniżką bodajże 50%. Z racji, że PDM kosztowało około 70zł zdecydowałem się na darmową wysyłkę pocztą chińską. Paczka szła miesiąc i wpadła na vat co było do przewidzenia. Standardowo wysłałem screen zamówienia oraz PP i za kilka dni zapukał listonosz z niemiłą niespodzianką... UC naliczył sobie vat pełnej kwoty sprzed promocji. Na infolinii powiedziano mi, że to normalne i nie obchodzi ich ile faktycznie zapłaciłem tylko cena wyjściowa sklepu (przeważnie sztucznie zawyżona). Jest sens się od tego odwoływać?

#vat #banggood #gearbest
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bialy_Mis: Nalicza się od wartości rynkowej w momencie kontroli. Potrafią być jeszcze bardziej skrupulatni i naliczyć od wartości rynkowej w Polsce (!!!). Róznica to czasami kilka stów w podstawie naliczenia. Odwołanie nic nie da chyba, że znajdzie się kilka wyraźnie tańszych ofert na NASZYM rynku.
  • Odpowiedz
@Pawko_: twoim bledem bylo podawanie screenow z bg, trzeba bylo tylko wrzucic screen z banku i bys mial od faktycznej kwoty, a tak moze cos zle wkleiles albo cus, a grazyna z uc nie byla w stanie uruchomic szarych komorek i poszla najlatwiejsza droga
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Też tak myślałem. Przecież kupując dajmy na to buty za 200zł netto, które przeceniono z 400 zapłacę 46zł podatku, a nie 92.
@Miecz12: Na screenie z banku/PP nie widać za co płaciłem, nie ma też nr paczki, więc raczej by nie przeszło.
  • Odpowiedz
@Pawko_ ja raz trafiłem od Andczeja w losowaniu kupon na Note 4x za 50% ceny I też mi paczka wpadła na VAT, i Andczej powiedział mi żebym dopisał że wygrałem konkurs i dostałem kupon na 50% obniżki I tyle faktycznie zapłaciłem, tak też zrobiłem i dali mi VAT od tego co zapłaciłem.
  • Odpowiedz
@GleboZgryz następny dzień, i znów mogę napisać No w Polsce jak w lesie xddddd

To prawie jak kupujesz samochód za 1.5k sprowadzony, a pani w skarbowce mówi że ceny tych samochodów są około 5k i zanizasz cenę. D
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Powiem Ci, że z kwartału na kwartał jest coraz gorzej. Coraz tańsze rzeczy poddawane są procedurze celnej i dopuszczenia do obrotu, coraz wyższe kwoty podstawy naliczenia. Ma się zniechęcić ludzi do takich zakupów. Mają grzecznie iść do najbliższego sklepu i kupić rzecz prawilnie opodatkowaną bo banda #!$%@? darmozjadów musi z czegoś żyć.
  • Odpowiedz
@Pawko_: @GleboZgryz: BAJKI prawicie:

Metoda wartości transakcyjnej jest podstawową metodą ustalania wartości celnej. Pozostałe to metody zastępcze. Wszystkie metody powinny być stosowane w kolejności, tzn. następną w kolejności metodę można zastosować dopiero w przypadku braku możliwości zastosowania metody poprzedniej.


http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/informacje-dla-przedsiebiorcow/wartosc-celna/-/asset_publisher/wL4t/content/wartosc-celna-wprowadzenie?
  • Odpowiedz
@Pawko_: jeśli nie interesuje ich ile faktycznie zapłaciłeś to po co żądają potwierdzenia płatności? niech otworzą paczkę i wezmą najwyższą cenę z allegro jako podstawę do opodatkowania XD
  • Odpowiedz
@Pawko_: @GleboZgryz: jest jeszcze jedna kwestia, to nie "Urząd Celny naliczył sobie" to Poczta Polska zgłosiła taką kwotę w deklaracji celnej.
Rób reklamację na poczcie, że źle to zgłosili do odprawy celnej.
  • Odpowiedz