Wpis z mikrobloga

Znany i lubiany artysta #banksy znowu ukazał się światu, tym razem ze swoim projektem Alternativity, który ma być jego przesłaniem na święta. W Palestynie pojawiły się dwie grafiki, jedna z puttami próbującymi wyłamać mur na granicy Izraela i Palestyny. Druga grafika to napis "Peace on Earth" z małą gwiazdką "Terms and condition apply". Prace mocno się wpisują w kontekst ostatnich wydarzeń związanych z uznaniem przez USA Jerozolimy jako stolicy Izraela. Więcej info: klik #ciekawostki #historiajednejfotografii #sztuka #sztukauliczna #dziendobry
Pobierz
źródło: comment_jmFkaxIEWNipB5lcL3js9LU9zYoYGO5T.jpg
  • 41
@Szumo: Kolejny lewicowy szkodnik... gdyby ten mur runął to skończyłoby się to krwawą łaźnią. Bo dzięki niemu skrajnie różni ludzie mogą żyć po swojemu. No ale lepiej żyć w swoich totalitarnych urojeniach że każdy jest (albo przynajmniej powinien być) taki sam jak ja. Przynajmniej jeśli się jest egocentrykiem o mentalności 2-latka.
@MiniHoneybee: Warto przejechać się do Palestyny i Izraela i porozmawiać z mieszkańcami. Kiedyś usiadłem w Jerozolimie na piwie z kilkoma Palestyńczykami, którzy mieli malutki bar na starym mieście i oni wprost powiedzieli, że jako Polak powinienem doskonale ich rozumieć, bo oni żyją jak w gettcie, pod okupacją. Jasne, że jest to bardzo skomplikowana sytuacja, ale na pewno nie jest tak, że dzięki murowi każdy może żyć po swojemu.
@zabiligoiuciekl: wybacz że bez linków, ale nie chce się ponownie babrać w tym rynsztoku. Ilekroć pojawiała się w internecie (np forum gazety, a dla hardkorów fora poświęcone bmx, skate, hiphop, itp) obszerniejsza dyskusja o szpecących elewacje bazgrołach, tam pojawiał się mniej lub bardziej uzdolny obrońca tej "sztuki" i prędzej czy później padało hasło Banksy.
@ThePolsky: proszę bardzo, praktykujcie do woli. ale na własnych ścianach, na własnym terenie. A w swoim domu to możesz nawet na środku nasrać w imię sztuki. Ale od przestrzeni publicznej nie przeznaczonej wprost przez właściciela do takiego celu - wara. Kundelki znaczące teren moczem a nie artyści. Ale te jeszcze lepsze kundelki - srające na kamieniach, ławkach, itp byle ich gówno było wyżej, było bardziej widoczne.
@Szumo: Dla mnie to niepojęte, że naród, który przeżył holokaust tak się zachowuje. Czy oni serio myślą, że tragedia holokaustu polegała jedynie na tym, że to byli Żydzi, a nie po prostu ludzie?
@opo92 wg mnie banksy to grupa ludzi. W kilku miastach gdzie widzialem j3go prace jest wręcz niemozliwe zeby zrobić to bez zabezpieczenia plus ktos na oku. Co wiecej jestem przekonany ze policja doskonale wie kto to. No ale dobro narodowe i jakis tam heritage. Do pewnego momentu bylem jego fanem ale zmienilo sie wszystko jak bylem na wystawie jego dziel. Jest to czystej masci populizm. Krytyka bez chocby cienia proby pokazania alternatyw